CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Poraněné polštářky na předních nohách psa

Otázka 14.6.2019     Pes

Dobrý den, už více než rok se potýkáme s problémem polštářků u naší fenky zlatého retrívra. Budou jí čtyři roky, ale dost často pokulhává nebo trvá dlouho než se "rozchodí" a začne běhat. Začalo to zhruba v lednu minulého roku pravou přední packou. Po návštěvě u veterináře byla odoperována a prý se jednalo o ztuhlé vazy. Bohužel se problém téměř okamžitě vrátil a v současné době má stejný stav na obou předních packách. Mezi polštářky se jí vytváří jakési nárůstky a zrohovatělé části, polštářky se jí jakoby zapařují, někdy mokvají někdy hnisají a vytváří vřídky. Snažila jsem se to trochu nafotit. Jinak je zdravá, očkovaná, odčervená, jiný problém nemá, jí bez problémů. Už jsme vyzkoušeli vše, co nám kdo poradil: několikrát měla antibiotika, 3x mast tenazym, alavis hemagel, cartilan na klouby, alaptid, betadine mast, aloe vera, koupele v heřmánku, měsíčku i řepíku, calciovou mast na promaštění, balzám na ochranu tlapek, betadine roztok, framykoin, přípravek na léčbu kvasinkové infekce psích uší, aphlegmina... a pokud nastalo zlepšení, tak jen v řádu dnů. Nyní už nezabírá nic. Budeme vděčni za jakoukoli radu, Šlechtová

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den paní Šlechtová, vaše fena pravděpodobně trpí pododermatitidou. Její řešení je trochu složitější a není to otázka 1--2 návštěv. Doporučím vám vyhledat veterináře, který se blíže věnuje dermatologii a který léčbu povede. Z vaší strany bude nutná bezchybná spolupráce. Pokud jste z Královéhradecka, můžu doporučit MVDr. Hanzálka ml. na VK Tichá v Hradci Králové. Pěkný den, VŠ

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Máme doma štěně: 6 (zlo)zvyků, které by vás neměly překvapit

Přinesli jste si domů kuličku štěstí a najednou se vám honí hlavou milion otázek. Proč tolik spí? Proč při hlazení chňape po prstech? Co znamenají pravidelné závody po obýváku? A vyroste z toho někdy? Ačkoli vás chování vašeho štěňátka může vyvádět z míry, většina novopečených štěněčích rodičů zažívá to samé. Následující seznam vám možná některé záhady pomůže odkrýt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?