CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Podlamování nohou

Otázka 11.12.2019     Pes

Dobrý den, asi tak měsíc se stává, že se při venčení pejskovi podlomí zadní nohy párkrát se stalo, že i přední . Podlomí se mu a jde zase dál.Jen kouká co se to děje. Taky má občas doma takové záškuby jako by do něj něco projelo. Přijde mi to, že se něco děje s nervovým systémem. Je mu 12 let yorkšírský teriér. Od malinka mu dáváme s přestávkami kloubní výživu. jako malý měl často zablokovanou páteř. Na veterině jsem se ptala a paní doktorka mi řekla ať koupíme vitamín B., že to bude asi stářím. Jinak je veselý a rád se i proběhne. Se vstáváním už to není tak rychlé musí se protáhnout, ale to k věku patří. Před dvěma měsící jsem zjistila, že hůř slyší . Nevím bojím se aby se nestalo, že už se nezvedne. Doporučili byste mi nějaké vyšetření?Děkuji za radu Bočková

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, určitě je vhodné vyšetřit pejskovi krev a moč pro vyloučení některých metabolických a jiných onemocnění, nicméně nemusí to vést k odhalení příčiny podlamování. Mohlo by to mít neurologickou příčinu, proto by bylo vhodné i neurologické vyšetření - u veterináře - neurologa, specialisty. icméně začala bych tou krví a močí. Dále určitě rentgen a ultrazvuk, pro vyloučení dalšího.

Další zajímavý obsah

Jak poznám, že je fena březí?

Pokud neplánujete, že vaše fenka bude mít za svůj život štěňátka, je nejlepším řešením kastrace. Ušetříte jí tak v některých případech trápení a zdravotní komplikace. Pokud se však rozhodnete pro ten velký krok a dovolíte jí, aby štěňata měla, čeká vás zaručeně velké dobrodružství.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Parazité a domácí zvířata. Nerovný a často nelehký boj

V živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?