CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

podivné trávení - netrávení našeho pejska

Otázka 8.2.2020     Pes

Dobrý den, mám problém s našim malým 7 kg křížencem jorkšíra a něčeho drsnosrstého, kterému počítáme v létě 4 roky. Je to nalezenec, kterého jsem našla ve věku cca 10 měsíců. Věk mi řekla veterinářka. Od začátku se mi nelíbil jeho nepravidelný tlukot srdce, který veterinářka neodhalila ani při druhé návštěvě a tak jsem na to sama upozornila. Dala mi za pravdu, že má vadu na srdci a místo rady a pomoci mi začala číst v ceníku, co by pes mohl všechno absolvovat za vyšetření... Tak jsem jí zastavila, že pokud pes nemá žádné potíže, snad je to ještě zbytečné...a dala mi za pravdu. Ovšem nyní můj malý pejsek není v pohodě, zničeho nic má průjem, tedy celý den normální stolici a najednou z něj vyteče průjem, aniž by dostal něco k jídlu. V noci se poblije, vyblije v podstatě celou nestrávenou večeři, ale ráno má stolici naprosto v pořádku. Samozřejmě měl odlehčenou dietu už několikrát, když se zdálo vše v pořádku, tak opět jsme začali dávat běžnou stravu, která se skládá ze snídaně : taštička Pedigree, k večeři porce kuliček Calibra. Po celou dobu bylo vždy všechno v pořádku, ale v poslední době Bady trpí háráním fen, neustále masturbuje a olizuje se na končetinách. Venku se rád proběhne, ale nemá tolik energie, jako dřív, někdy mě přemlouvá, ať už jdeme domů, což dřív nebylo. Můžete mi prosím poradit, v čem by mohl být problém? Samozřejmě, pokud to bude nutné, zajdu s ním na veterinu, ale jinam, než k oné paní doktorce, jen každého psa veterina stresuje, tak hledám jiné cesty. Moc děkuji za jakoukoliv radu a přeji krásný den. Lenka Krainová Havířov

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Opakující zažívací obtíže bychom doporučili nepodceňovat a nechat vyšetřit. Lepší přijít dvakrát zbytečně než jednou pozdě. Vyšetření Vám samozřejmě muže i odhalit důvod poklesu energie kdyby k tomu nestačili zažívací problémy samy o sobě. S trápením s háráním by mohla pomoci kastrace- ať už chemicka či chirurgicka. Na závěr doporučujeme vyšetření u kardiologa pro určení srdeční vady a případně nasazení léčby. Není pravdou, ze je třeba srdíčko léčit až když se objevi problémy. Naopak. Vhodnou léčbou můžete problémům předejít. Hezky večer

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?