CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Pes po oepraci nadoru

Otázka 12.3.2019     Pes

Dobry den , mam velky problem se sedmiletym psem. Na hrudniku mel tukovy nador o velikosti 11x14x5 cm, ktery jsme nechali odoperovat coz bylo 27.3. Pejskovi jiz 3X stehy praskly a byl na opakovanem siti. Naposledy v pondeli 11.3. uprostred uz ma zase popraskane stehy a diru dovnitr. Uz si nevime rady co dal. Hodne polehava , ale ven jde rad a zere taky bez problemu. Je velky vazi 42kg je to krizenec dogy a sarpeje. Chtela jsem se poradit jak mu pomoci , aby rana srostla a nemusel porad pod narkozu na dalsinsesivani. Foto prikladam. Dekuju moc za odpoved a aspon trosku nadeje na uzdraveni. Jitka

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zajistěte co nejpřísnější klidový režim. Pokud jizva praskne v malém rozsahu, je možné nechat ránu dohojit sekundárně granulační tkání (uprostřed se udělá necitlivý strup, který se teprve časem začne hojit kůží). Toto hojení trvá ale déle. V případě, že by rána znovu praskla, zvážila bych provedení uvolňovacích řezů do kůže (udělá se okolo takové síto, aby rána samotná nebyla ve velkém tahu). V ráně je drén, takže předpokládám, že stále ještě secernuje (něco z ní teče). Po celou dobu, co bude mít pejsek drén, bych ho ponechala pod antibiotickou clonou. Můžete ještě zkusit přidat nějaký enzymatický preparát na podporu hojení, např. Wobenzym (pro takto velkého psa klidně 3 tablety 2x den - dávku upravit tak, aby neměl průjem).

Další zajímavý obsah

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?