CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Pes nechce jesť diétu

Otázka 22.9.2020     Pes

Dobrý deň. Máme 12 ročného psa s diagnózou zlyhané obličky - 4. štádium. S týmto bojujeme už vyše troch mesiacov. Aktuálne hodnoty sú: kreatinín 255, urea 16,8. Bol dlho anemický, ale teraz sú hodnoty v norme. Psík je síce unavený, ale stále plný života. Náš problém je, že nechce žrať svoju diétu. Z 3,5 kg schudol na 2,10. Za tie tri mesiace pribral na 2,60, ale len keď žral granule. Máva obdobia, že ich žerie týždeň a potom vôbec. Za ten týždeň priberie, a potom zas schudne. Nechce ani kapsičky, ani konzervy. Keď je kríza, tak mu kapsičky mixujem a podávam striekačkou. Toto však nestačí na to, aby pribral. Môžem však povedať, že chuť na jedlo má. Skúsila som mu uvariť cestoviny a tých zjedol plnú misku. Mimo to mu dávam aj zeleninu a ovocie, bez problémov a s chuťou ich zje. Lenže my musíme byť na tej renal diéte. Ako ho motivovať, ako ho donútiť žrať granule a jeho diétu? Existujú nejaké podporné vitamíny, alebo je to len jeho vyberavosť? Dostáva aj B-komplex, no nejako nepomáha....Ďakujem.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den . Už jednou jsem na na tento dotaz odpovídal. Sežente si RenAvast a doplňte jím pravidelnou dietu+ zeleninu i část těstovin. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?