CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

pes nás v noci budí

Otázka 15.9.2020     Pes

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu či názor. Máme 10ti letého JRT, který se v poslední době, čím dál častěji, v noci budí. Z ničeho nic sebou škubne a vyskočí z postele (spí s námi v posteli). Pak už jen chodí po pokoji či po baráku (jak mu umožníme). Pak zase skočí do postele a packou do nás začne šťouchat. Říkali jsme si, že je asi málo unavený nebo už začala "stařecká nespavost", o které jsem hodně četla na netu. On se ale mnohdy třese a dnes ještě dýchal, jako by mu bylo vedro. Pokládá mi svou hlavu na mou s menšími náznaky kňučení. Někdy působí i trochu zmateně. Má podobné stavy, jako když je na Nový rok ohňostroj. Jako by se něčeho bál. Celou noc spíme u otevřeného okna, tak se domnívám, že teplem to asi nebude. Bydlíme na vesnici, tak ani žádný velký hluk tu není. Nevím, jestli se mu nezdají špatné sny :/ Dnes jdeme k veterináři, ale přesto Vás prosím o Váš názor. Děkuji V.H.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den, co jste se u veterinare dozvedeli? Porad to pokracuje? Je bolestivy? Uziva nejake leky? Neco na blechy ma? Kaslani, zejmena po ranu? Na stareckou demenci je jeste mlady :) (i kdyz uz je senior)

Reakce od tazatele

Dobrý den, léčil se s močovými kameny, ale již delší dobu. Před cca třemi lety byl také na operaci (nemohl se vyčůrat). Dle odběrů a testů zjištěny kameny - oxaláty. Dostával granule Trovet Rental Oxalate. Nyní zjištěn zánět a v moči struvity. Vet. nyní nasadil Hills C/D. Dostal antibiotika. Je možné, že to bude tím. Uvidíme co čas ukáže. Dnes v noci nás opět budil. Přes den je hravý, plný energie. Hrajeme si. Chodíme spolu běhat. Jak vezmu do ruky vodítko tak skáče metr vysoko. Nemyslím si, že má nějaké bolesti. Žere normálně. Kašel nemá, jen se někdy třese. Když ho zabalíme do deky, tak přestane. Nemyslím si, že máme v domě zimu. V.H.

Reakce od veterináře

Může to být i bolesti. Tak uvidite, jak se to bude vyvijet.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?