CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Pes a dítě, změna chování

Otázka 6.4.2020     Pes

Po prichodu domu se synem, tak mu naše fenka projevuje lásku, nosí mu balónky chodí ho ocichat, jeho hračky nebere, ale jediný co, tak nám zacla doma kadit, ne vždy ale jednou za čas proste nekde jinde než na bedynce, kterou má nonstop k dispozici. Co si o tom prosim myslite, normalni to neni, ma to souvislost s ditetem?

Veterinář odpovídá MVDr. Daniela Korenčiaková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, naozaj netradiční správaní pro pejska múže súviset s příchodem nového člena domácnosti.Táto udalost v nem mohla vyvolat určitý druh stresu,v jeho svorke je totiž nový člen. Zeptám se,dostáva se pejskovi rovnaké pozornosti a aktivity jak předtím?Chodíte s nim na pravidelné procházky? Určite,tito věci netřeba zanedbat a pejskovi třeba ukázat,že i po příchode nového miminka je stále pro vás na rovnakém míste. Doporučovala by som Vám zohnat si přípravek,ktorý by mohol zmírnit tenhle stres.Na trhu je momentálne veliké množství preparátu na přírodni bázi.Uvedu pár příkladu:Adaptil (difúzer,obojek),Allegris antidepresívum pro psy,Aptus relax,calming collar. Jetě by som sa zeptala,aby sme náhodou něco nepodcenili.Pejsej je jinak v dobre kondici,žere,pije,kadí čúra bez obtíži?Stolice je formovaná s normálnou fekvenci,bez přímesy? Odčervujete pravidelne? Nehubne,je kastrovaná?

Reakce od tazatele

ano je to od te doby co se malý začal batolit ale pozornost se snažíme udržet stejnou ale samozřejmě ne vždy to jde tak jak to bývalo predtim

Reakce od veterináře

Dobrý den,takže v tom případe naozaj doporučuji vyskoušat jeden z relaxačných léku případne feromonového obojku,ktoré sem Vám uvedla v minulé správě.Mělo by to pejska sklidnit a mal by prestat vykazovat nezvyčejné chování.Samozřejme nezabudnite na pozornost a aktivity. S pozdravem,Dr.Korenčiaková

Další zajímavý obsah

5 nejčastějších psích nemocí. Znáte je?

Psi jsou našimi věrnými společníky a jsou závislí na naší dobré péči. Chcete-li pomoci svému psímu kamarádovi prožít zdravý život, měli byste znát některé z nejčastějších zdravotních problémů, kterým psi čelí, jejich příznaky, a vědět, co v případě nemoci pro něj můžete udělat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?