CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Pes a bouřka

Otázka 9.5.2018     Pes

Dobry den, Rada bych pozadala o radu. Mame fenu a psa RR, 7 let. Pres den maji k dispozici vetsi chodbu, uvnitr domu vse devastovali. Fena byla do lonska s bourkami ok, nevnimala je. Letos ale zcela zmenila chovani, snazi se protlacit domu, zere dvere, skrabe, sebeposkozuje se, pomoci se. Zklidnujici tablety zatim nezabiraji. Nevim, jak ji pomoci. Pokud ji pustim dovnitr domu, myslim, ze roztrha a sezere vse, jako jeji matka... Byl by resenim kotec? Asi ne... Nejde mi o rozkousane dvere, ale o jeji zdravi, strasne se nici a nevadi ji to. Pokud je bourka a jsme v blizkosti, funi a trepe se, ale jinak ok. Dekuji za jakoukoliv radu. Petra Buresova

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vaše situace je opravdu obtížná. Tím spíš, že řešení nebude snadné. Pokud už spolupracujete s některým z veterinářů a výsledek je neuspokojivý, doporučím vám konzultaci u veterinární etoložky MVDr. Hany Žertové. Obraťte se na ni, určitě vám ráda pomůže. Než se situace podaří zvládnout, zkuste feně nasadit obojek Adaptil, je napuštěný psími feromony, mohl by ji trochu uklidnit. Adaptil je k dostání i ve formě difuzéru, kdy se odpařovač s roztokem zapojí do zásuvky. Přeji pevné nervy a zvládnutí situace. Pěkný den, VŠ

Další zajímavý obsah

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?