Kastrace psa: názor veterináře
Psi nejsou přiváděni do ordinací na kastraci tak často jako feny. Nicméně existují minimálně dva hlavní důvody, pro které bychom je měli nechat vykastrovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 12.10.2020 Pes
Prosim poradte mi,moje fenka byla na operaci mastektomii jednoho ceciku,odebraly ji ho a nedalu mi hned antibiotika a ona dostala zanet a malem mi umrela,muzete mi rict jestli po kazdem operacnim zakroku musi byt nasazena antibiotika? Nedostala je ani v dobe zakroku jen sirup na bolest. Tak to vypada po 10ti dnech.
Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, jsou vhodná, ale nemusí být automaticky při každém zákroku. Nelízala si ránu?
Reakce od tazatele
Rana byla zalepena po operaci jenze ji vznikl otok hned na druhy den a zvetsovalo se to a ona nedostala z veteriny tu ochranu na hlavu jen tricko tim padem si to sundala a olizala jenze ja si myslim ze tu infekci dostala hned protoze jeste nez to olizala tak ten otik byl ve velikosti morcete ,takze jsem to omyla cistou vodou a hned zalepila .
Reakce od veterináře
Infekce nemusí proběhnout hned. Může být otok i bez bakterií. Mléčná žláza je velmi krvená, mohou být hematomy. Takže od druhého dne se to řeší na veterině? Jinak doporučuji přidat vet-enzymy. Je potřeba, aby si to nelízala.
Reakce od tazatele
Ne od druheho dne,2heho byla na operaci a antibiotika dostala v utery,ve stredu jsem ji vezla znova to byla na scanu a testech znova poslaly me domu ,stahly ji bricho obinadlem a za 4 hidiny jsem ji vezla znova protoze se zacla trepat,daly ji na kapacku,silne antibiotika a ona furt krvaci. Dneska byla opet na veterine a nevi co ten otok je a dostala dalsi prasky.kdyby dostala antibiotika hned by se to snad stat nemelo?
Reakce od veterináře
I s antibiotikama hned podanými to mohlo být takový.
Reakce od tazatele
Ja si myslim ze 11ti lete fene ty antibiotika mely dat. Kazdemu psu po operaci. Ale kdyz po operaci davate psovi i vy jen prasky na bolest tak zrejme ryskujete i vy infekci psu a jinnych zvirat. Dekuji za odpoved.
Reakce od veterináře
Vazena pani, pokud jste chtela slyset, ze meli dat hned atb, tak vam tohle nikdo po emailu rict nemuze. Jak jsem psala, jsou vhodna. Nicmene o tom nic nevim, neoperovala jsem, nevidela jsem ranu. Reste to na sve veterine, pokud se Vam postup nelibi. Mate moznost navstivit jineho veterinare, ktery ranu posoudi - nazivo. A co se tyce me léčby.. byla bych ráda, kdybyste ji nijak nekomentovala, nebot ji neznate a nemanipulovala s moji odpovedi. Nikde jsem nepsala, ze ja atb nedavam. Dekuji.
Psi nejsou přiváděni do ordinací na kastraci tak často jako feny. Nicméně existují minimálně dva hlavní důvody, pro které bychom je měli nechat vykastrovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKObčas od někoho slyšíte, že pes nesmí kosti. Pravda je ale taková, že pes kosti jíst nejen může - dokonce jsou důležitou součástí jeho jídelníčku. Má to ale svá pravidla.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPoranění tlapek může být celá řada. Od malých třísek nebo travních osin, odřenin, které poraní pokožku, až po pokousání jiným zvířetem, napíchnutí se na cizí předmět nebo pořezání polštářků. Téměř vždy se jedná o infikovaná zranění.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKTaké jste přesvědčeni o tom, že je váš pes ten nejkrásnější, nejlépe vychovaný, nejroztomilejší a nejchytřejší miláček široko daleko? Podle několika málo znaků lze poznat jeho předpoklady pro rozvoj.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDiabetes neboli cukrovka je nejčastějším endokrinním onemocněním u psů. Touto nemocí trpí každý dvoustý pes. Nejčastěji onemocní zvíře mezi 8. a 12. rokem života, zvýšený výskyt je u psů do 15 kg a dvakrát častěji jsou postiženy feny. Plemenné riziko je u jezevčíků, pudlů, francouzských buldočků, shitzu a německých ovčáků.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPři čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!