CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

onemocnění srdce

Otázka 6.4.2018     Pes

Dobrý den., máme psa parsona rasslla teriéra. Věk 10 let. Před 2 lety diagnostikován na zvětšeni srdce a plicní edem v důsledku dlouhodobých potíží s chrup. Uziva 1/2 belakoru a 1 tabletku furonu denne. V létě už byl ve velmi špatném stavu, neustále se dusil a snažil se vykašlat vodu. Potom nastalo zlepšení. Nyní opet 14 dnu se intenzivní dusi nejvíce v noci. Pes je ale jinak vesely zere a udrží moč i stolici. Největší problém pro nás s manželem představuje nedostatek spánku ..cca 3hodiny. Má to bohužel vliv na kvalitu zdraví o práci ani nemluvim. Rodinný život je prakticky 0. Nemám srdce psa utratit. Myslíte že muže dojít ke zlepšení. Děkuji Jolana

Odpovídá veterinář M - Veterinární klinika PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den paní Jolano, je důležité si uvědomit, že léky na srdce srdíčko neléčí, ale zlepšují jeho zhoršenou funkci. Zvíře kardiak by mělo být lékařem kontrolováno minimálně dvakrát ročně, přičemž je možné medikace upravovat dle jeho stavu. Navíc léto je pro kardiaka nejhorší období vzhledem k teplotám i vlhkosti. Má rada zní, co nejdříve navštivte veterinárního lékaře, který celkový stav zhodnotí a upraví medikaci. Stávající léky příp. jejich dávka dle toho co píšete evidentně nestačí. S pozdravem MVDr. Michalíková

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?