CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Očkování štěněte

Otázka 19.8.2019     Pes

Dobrý den, chovatelka, od které si bereme štěně nás informovala, že bude očkovat poprvé v 7 týdnu vakcinou nobivac DHPPi. Vzhledem k tomu, že se jedná o nestandardní očkovací schéma, ráda bych se zeptala za je pro štěně bezpečné už v sedmém týdnu v tato kombinace a jaké bude následné přeočkování a zda může být standardně v devátém a dvanáctém týdnu. Děkuji za odpověd a přeji hezký den.

Veterinář odpovídá PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji Vám přečíst si zde na webu můj článek o očkování psů. S prvním očkováním není nutné spěchat. Kombinaci DHPPi bych osobně očkovala až tak od 8. týdne, ale záleží na tom, co doporučuje konkrétní výrobce vakcíny. Přeočkování se provádí po 3-4 týdnech, tedy ve Vašem případě v 10. a 13.-14. Určitě je pak potřeba ještě dvakrát přeočkovat leptospirózu, kterou ještě nedostane a raději bych i při poslední vakcinaci dala celou kombinaci vzhledem k riziku imunitního okna. Pokud je štěně z dobrých podmínek, není vakcinace v 7. týdnu určitě nijak pozdě. Přeji hodně hezkých chvil se zdravým štěňátkem.

Další zajímavý obsah

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?