CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Noční pomočivání dospělého psa

Otázka 17.8.2019     Pes

6 leta fenka (vykastrovana) bolonskeho psíka se začala v noci pomocovat na sedací soupravu. Hledáme příčinu a nevíme si již rady. Zkouseli jsme vse možné. Vyšetření moč. měchýře vč vysetreni moče a sonografie je bez nálezu,negativní psychické či nové změny v rodině žádné, netrestáme, na noc odebirame i misku s pitím. Vyvencena je kolem 23h a ráno chodíme kolem 6.30h a do té doby již sedačka pomočena.Pres den se to neděje i když je doma daleko delší dobu. Upozorňuji jen, že na tento režim je zvyklá od štěněte a dokázala vydržet přes noc i 10h aniž by se pomocila.Nevim, co bych pro to ještě mohla udělat a tak prosím o radu. Děkuji mnohokrát. S pozdravem Lenka Duškova Plzeň

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel nevím, která konkrétní vyšetření byla provedena a s jakým výsledkem. Tento problém bez konkrétních výsledků nelze posoudit, pokud máte výsledky vyšetření Vaší fenečky, můžete je zkonzultovat ještě s jiným lékařem. Jediné co Vám mohu poradit, zkusit se s vaším veterinárním lékařem zaměřit na to, jestli se nemůže jednat o inkontinenci po kastraci. Tímto trpí převážně feny velkých plemen, ale nelze to na 100% vyloučit i u malých plemen. Hezký den

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?