CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Neznama nemoc kuze u psa

Otázka 17.1.2020     Pes

Dobry den, Chtela bych se zeptat, zda jste se nesetkal/a s necim podobnym u psa. Nasemu psovi (zlaty retrivr, 4 roky) se objevilo JEN na zadech u korinku chlupu cerne "neco". Tahne se to vzdy jen par milimetru po delce chlupu, tesne u kuze a temer to nejde vybrat prsty. Na hlave se mu zase opakovane objevuji stroupky. (Dnes vecer uz se mu i na zadech objevila vysusena mista a po vycesani zacala lehce krvacet a poustet supinky.) Pes je jinak stastny, zere, nekouse se, neskrabe se. U veterinare jsme byli zatim jednou. Nevedela, co to je, dala mu specialni roztok proti vsemu moznemu za krk, odcervili jsme ho (pravidelne) a dostali specialni sampon. Mesic jsme cekali, ale spise se to zhorsilo. Minule zminovala, ze priste by snad musela vzit vzorek z kuze - nechat psa uspat a kousek mu vyriznout - coz mi prijde az moc radikalni. Ziji v domneni, ze by snad stacilo vytrhnout par chlupu s korinkem a seskrabnout kuzi na povrchu. Nevime si rady. Treba pomuzete.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Obávám se, že na dálku Vám moc nepomůžu. Diagnostika kožních onemocnění je poměrně složitá a často trvá několik týdnů, než se dobereme diagnózy a úspěšné léčby. Existuje určitý obecně doporučovaný postup, který je třeba dodržet. Na začátku správně stojí vyloučení parazitů (to je ten roztok za krk) a pak se postupuje dál, obvykle po týdenních kontrolách. Pokud se stav nelepšil, je měsíc čekání opravdu dlouho. Kožní biopsie (vyříznutí kousku kůže a odeslání k vyšetření) stojí v diagnostickém schématu až téměř na konci. Nechte si od Vaší veterinářky doporučit pracoviště, které se kožními problémy zabývá odborněji a navštivte je. Pokud jde o nějaké vzácné onemocnění, nemusí méně zkušený veterinář v prvoliniové praxi hned zjistit, o co jde a není ostuda odeslat klienta ke specialistovi.Rozhodně bych déle nečekal. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Hobby

11 činností, kterými zkracujete vašemu psovi život

Myslíte si, že pro svého pejska děláte to nejlepší. Krmíte ho kvalitním krmivem, dáváte mu spoustu lásky, házíte mu míčky jako zběsilí, jen proto, abyste ho viděli radostně poskakovat. Pečovat o psa znamená ale mnohem víc, než ho jen dobře krmit a hrát si s ním. A stává se, že občas přehlédnete věci, kterými nevědomky zkracujete vašemu čtyřnohému kamarádovi život. Jaké to jsou?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?