CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Nevysvětlitelná smrt maltézáčka

Otázka 11.5.2019     Pes

Dobrý den, před 14 dny nám zemřela fenka maltézáčka a mně pořád vrtá hlavou proč. Bylo jí 7 let a nechávali jsme ji pravidelně očkovat. Nikdy s ničím nemarodila, až letos, jsme se začátkem března rozhodli nechat ji vyčistit zubní kámen. Bohužel jsme nenechali vyšetřit krev. Nikdo nás neinformoval o nutnosti. Nevím, čím byla uspaná. Dostala jednu injekci, ta nezabrala až tak dobře, tak dostala druhou. Trhali ji dva zuby a po probrání po zbytek dne mhouřila oko, nevím, z jakého důvodu. Potom hárala od poloviny do konce března. Chovala se jako vždycky. 23.-24.4. nechtěla žrát a začala dost pít, začala močit krev. 25.4.začala žloutnout, zvýšená teplota,byla hospitalizovaná s okamžitou léčbou na leptospirózu nebo autoimunní onemocnění. Zvětšená játra, slezina, dost zvýšený bilirubin a CRP. 27.4. zemřela. Příčina nemoci nejasná, s největší pravděpodobností leptospiróza. Na co zemřela se asi nikdy nedozvíme, ale chtěla bych se zeptat. Je možné, ze smrt zapříčinilo, ze jsme nenechali vyšetřit před čištěním zubního kamene krev? Moc vám děkuju za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, na Vaši otázku nelze odpovědět. Konkrétní příčinu smrti by mohla odhalit pouze pitva. Hezký den

Další zajímavý obsah

7 znamení, že je váš pes alergik

Stejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?