CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Něco s okem. Zánět?

Otázka 2.11.2018     Pes

Dobrý den, u feny jsem si teď v posledních dnech všimla, že si častěji snaží drbat jedno oko, před pár dny jí dost slzelo, ale nejdřív jsem si myslela, že se jen třeba o něco šťouchla, protože jinak nikde nic neměla a zdála se v pořádku. Teď mi přijde, jako by jí u toho oka trochu natékal vnitřní koutek. Neumím to blíže popsat, z některých úhlů to není ani vůbec viditelné, ale když se kouknu správně, vidím to. Ostatní mi řekli, že tam nic nevidí, je to fakt nepatrná změna a nebýt toho svědění a nedávného slzení, vůbec bych si toho nevšimla. Napadlo mě, a i to podle popisů docela sedí, jestli by to nemohl být zánět spojivek. Hodně fouká, chodíme kolem polí a jak lítá, práší kolem sebe jak divá, mohl se jí tam dostat prach nebo tak něco. Navíc je hodně neopatrná, takže nemůžu tvrdit, že někde neletěla a nemohla se na nic napíchnout nebo tak. Když se rozdovádí, bývá poděšená a proleze vším... Jenže to oko nemá zarudlé. Jen se mi zdá, že jí ze strany blíže k čumáku ten koutek oka natéká dovnitř. Posílám fotku, ale pravděpodobně tam nic moc neuvidíte, tak jsem jí zvýraznila konturu očí. Levé je normální, pravé se snaží drbat packou a při bližším pohledu je vidět, že má jinačí tvar, ale je to dost nepatrné. Nechtěla jsem ji hned stresovat veterinářem, kdyby to nemělo být nic vážného, proto se ptám nejprve zde. Předem děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, odpověď bude skutečně velice všeobecná a orientační. Zánět t spojivek bývá oboustranný a spojený s výtokem. Tohle by skutečně mohlo být spojené s nějakým traumatem nebo i štípnutí hmyzem, stále je poměrně teplo. Na zklidnění by bylo možné použít Ophtalmo-dermazulen , volně dostupný. Každopádně toto vyjádření neberte jak definitivní a při pochybách navštivte ordinaci. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Reakce od tazatele

Děkuji moc za odpověď, zkusím to ošetřovat mastičkou a pokud neuvidím zlepšení, radši zajdu k našemu vetovi... Vím, že po internetu není možné napsat nic vyloženě konkrétního, jen bych nerada lítala na veterinu kvůli takzvaně každému píchnutí, protože fenka tam bývá vystrašená a já už mám pocit, že si ji vybírají věci, které jsme nikdy u žádných psů neřešili a už mi z toho jde hlava kolem... Ostatní psi znají veterináře jen z očkování. :-/ Jen, když už sem píšu, chtěla bych se zeptat ještě na jednu věc. Dlouho jsem mívala potkany, takže mám i ke každé maličkosti v hlavě nějaký hororový scénář, který mi z té hlavy ne a ne odejít. Je teoreticky možné, aby se jí v těchto místech tvořil třeba absces nebo nedej bože nádor? Případně, bylo by možné to po hmatu nebo bližším prohlédnutí nějak poznat? Tak nějak věřím, že to vlastně nic moc není, ale tahle myšlenka ve mně prostě nějak hlodá.

Reakce od veterináře

Dobrý den, absces by se mohl tvořit- obdoba ječného zrna u člověka, zatím to tak nevypadá a nádor vypadá úplně jinak. Jen to hlídejte, je to živá příroda a tam je možné vše. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?