CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Natekly nos

Otázka 21.8.2019     Pes

Dobry den, uz jednou jsem s Vami vedla diskuzi na tema mastocytom u meho pejska ktery mel na tlapicce. Nechali jsme ho odstranit a uz je to 3/4 roku a bulky zadne nemame.jsme hyperaktivni, jime, pijeme hrajeme si a.Tedkon poslendi mesic a pul resime vytok z leveho oka a nateklou levou nosní dirku. Byli jsme u lekare kdy poprve k tomu mel i horecku a polehaval dostali jsme atb a po tydnu jsme sli na kontrolu . Po dobrani atb jsme za dva dny sli znovu protoze nam nos natekl znovu tak nam pani doktorka dala dalsi atb a pichla kortikoidy cca pred 3 tydny a dnes jsem si vsimla ze pejskovi zase trosku tece z oka , nos sice nema natekly ale kdyz mu na nej sahnu ma ho citlivý.. nevim.co.mam delat .. kdyz 2 atb nezabrali nemuze to souviset ze by se mu vevnitr nosu nekde udelal mastocytom ? Da se to nejak zjistit co to je ? Moc dekuji za rady

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 - Satalice PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Určitě s vámi vedla vaše paní doktorka řeč o kožním mastocytomu .Je to nejčastěji rozpoznávaná maligní neoplazie u psů. Mohou se vyskytovat kdekoliv na těle i ve vnitřních orgánech.Ke stanovení diagnózy mastocytomů , může být použito cytolog.vyšetření získané aspirací tenkou jehlou, nebo otisk.preparátem / barvení dle Wrighta/.Nicméně cytologie nenahradí histopatologii., protože pouze ta koreluje s prognózou. Je otázkou, zda-li se dá odebrat vzorek z nosu.,zvlášť když správná léčebná ecxize by měla zasahovat alespoň 3cm do zdarvé tkáně.V komplikovaných případech u stádií 3 a 4 se provádí pouze udržovací terapie pomocí Prednisolonu.,příp.radiační terapie. MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Ano rikala , ale neni vubec jiste zda se jedna o mastocytom ne ? Muzou to byt.nejak ufpane slzni kanalky ? Jen mu troksu slzi oko a nos ma citlivy.. myslite ze se hned bude jednat o nador ? :-(

Reakce od veterináře

Dobrý den. Nemusí to být nádor. Pokud věříte homeopatikům, kupte si Silicea AKH a podávajte 3Xd 1tbl. dlouhodobě. Je to preparát , který se mi osvědčil při těchto stavech.S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Nemusí to být nádor. Pokud věříte homeopatikům, kupte si Silicea AKH a podávajte 3Xd 1tbl. dlouhodobě. Je to preparát , který se mi osvědčil při těchto stavech.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?