VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Motání u psa

Otázka 11.3.2018     Pes

Dobrý den, mám 10 let starého hovawarta, který je velmi vitální a zdraví. Včera přiběhl domů a začaly se mu motat nohy a byl malátný, tento stav trval max minutu, potom se oklepal a začal běhat s míčkem, nezvrací, stolice normální, chuť k jídlu má. Nevím tedy, jestli to nebyla třeba "rychlá mrtvička", a jestli když je už vic jak 24hod od toho, co se to stalo, zda jet na vyšetření? Nebo co to mohlo být? Ať zbytečně neplaším.

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, toto se může stát z několika důvodů, může jít o nějaký vnitřní problém (štítná žláza, ledviny, játra, cukrovka), mohlo jít i o obyčejnou závrať ze změny tlaku, nebo o nějakou přiotravu, nebo o epileptoidní tzv. malý záchvat. Jelikož jde o geriatrického pejska, rozhodně bych neplašila nějak významně, ale určitě bych pro klid duše zašla k veterináři na odběr krve, rozšířený seniorský profil, abyste měli jistotu, že se tam neděje něco vážného v pozadí. Pokud se něco najde budete mít jistotu a cílit prevenci a terapii na daný problém abyste předešli selhání. pokud se nic nenajde, budete pejska sledovat a řešit dále pokud se něco projeví. Držím palečky MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

5 nejčastějších psích nemocí. Znáte je?

Psi jsou našimi věrnými společníky a jsou závislí na naší dobré péči. Chcete-li pomoci svému psímu kamarádovi prožít zdravý život, měli byste znát některé z nejčastějších zdravotních problémů, kterým psi čelí, jejich příznaky, a vědět, co v případě nemoci pro něj můžete udělat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak se zbavit klíštěte u psa: návod na úspěšnou likvidaci parazita

Některé druhy klíšťat přenášejí potenciálně smrtelná onemocnění, která se kousnutím klíštěte přenesou na vašeho psa. V této části roku jsou právě klíšťata nejaktivnější a hledají hostitele, na kterých by se mohla živit. Abyste zabránili přenosu chorob a zajistili svému psovi klidné léto, je důležité vašeho mazlíka pravidelně kontrolovat na přítomnost parazitů

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?