CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Močení a kalení doma

Otázka 16.6.2019     Pes

Dobrý den, prosím o pomoc. Máme 10 měsíční pitbullku bez pp. Pořídili jsme ji jako parťačku k druhé fence (věk 2.5 roku). Zpočátku štěňátko, takže jsme vychovavali jak se situace žádala. Druhá fenka byla i k povelům nápomocná, a vše konzultuji se zkušenými chovateli, aby opravdu nevznikl zbytečný blok, stres, či jiný problém ve výchově. Ovšem nás trápí venčení. Fenka stále vykonává potřebu doma (čůrá i kaká - buď jedno, druhé, nebo oboje). Zkoušeli jsme úplně všechno. Několik měsíců jsme netrestali, bála jsem se zda není nemocná a chtěla zajít k veterináři. Ovšem pak najednou fenka vydržela 3 dny za stejného režimu bez katastrofy. Nemáme zavedený žádný řád, neučím je na přesné rituály, jako v 7 venčení, v 10 jídlo, ve 14 procházka, atd. Partner má 3.smenny provoz a já krátký, dlouhý týden, takže nejsme schopni pravidelnost zajistit, ovšem první fena nemá problém. Péči zajišťujeme i tak v pořádku. Nejsou žádné hodiny samy doma. Nestrádají ve venčení, krmení ani v pozornosti. Opravdu dbáme od malička na vše kolem fenek. OBOU. Nyní jsem v 6 měsíci těhotenství a nějak si nedovedu představit miminko v kombinaci s tímhle věčným a nekonečným bojem. Čůrání venku jsme pamlskovali, postupně odbouráváme. NIC na vykonávání potřeb doma nemá vliv. Opravdu, doba odchodu, spánku, teď třeba fenka z ničeho nic čůrá predemnou v kuchyni, koukám na ní ona se ani nepozastaví. Místa nejsou stejné. Není to zásadně u dveří. Pelech mají v předsíni, to je místnost 4x2 metry. Ta je jejich, když jsme doma jsou s námi po bytě, ovšem po odchodu z bytu zůstávají pouze tam, protože místnost je jim přizpůsobena a s případnými škodami se počítá. Jestli jsem u doktora půl hodiny, najdu loužičku, hovínko, pak jedu na nákup a úřady, přijedu za 3 hodiny a nic. Totéž přes noc. Dlouho jsem to sváděla - že nevydrží, pak najednou 2-3 noci bez. Pak zase 4 dny loužičky, sem tam hovínko, potom zase všechno v pořádku 2 dny a takhle pořád dokola. Jestli některý den není vhodné počasí a procházku zkrátíme, někdy prodloužíme, to vliv nemá opět vůbec, pozornost také ne. Opravdu si nevím rady. Zkoušela jsem pravidelnost, v noci k nim vstávat, venčit, nic nepomáhá. Ještě bych chtěla podotknout, že si fenka neumí říct, nijak. "Chce se mi čůrat, jdu!"Buď predemnou, to se mi nelíbilo, tak za roh(koupena, předsíň) , třeba se na to nepřijde, ale okamžitě, bez zaknuceni, nebo že by šla ke dveřím a jen stála půl minuty, štěkla, nikdy nic. Žádná snaha. Teď nám začala poprvé hárat, tak ji povídám ze zoufalství, že už je veliká na čůrání doma a že už to takhle přece nejde.... Vážně nevím co s ní. Ani lidé kolem neví.. Prosím o jakoukoli reakci, radu. Zkusím opravdu vše. Předem děkuji. Přeji krásný zbytek dne. S pozdravem Michaela Němečková

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Jedná se bohužel o nedostatečnou výchovu vašeho štěněte.Můžete se ještě pokusit použít klec-pes se tam bude učit přijímat krmivo., odpočívat, zprvu při otevřených dvířkách.,pak při zavřených.,dokud není v kleci klidný. Přes den by pes měl vydržet v kleci 2-3 hod., v noci po celou noc. Je-li pes zvyklý kálit i močit v noci., je zapotřebí s ním jít v době , kdy je neklidný a následující noc tuto dobu o několik minut posunout, až si pes zvykne vydržet celou noc.Pes musí být odměněn pamlsky, které jindy nedosatne,kdykoliv se vyprázdní na vámi určeném místě. Vhodná je změna pitného a krmného režimu.Např.musí-li pes močit čuï kálet v noci, nepodává se mu již pozdě odpoledne a večer krmivo,příp. se omezí i volný přístup k vodě.Stává se , že některá místa v bytě jsoutak lékavá, že pes zcela odmítá močit venku.V tomto případě může být účinné odebrat psovi na 12 h.krmivo i vodu,pak jej nechat napít ad libitum, a ihned s ním jít ven a zůstat tam tak dlouho, dokud se pes důkladně nevymočí. Následuje pochvala a pamlsek.V úporných případech, kdy se pes naprosto odmítá vyprazdňovat venku, se dají podat diuretika či laxancia, aby psovi nezbylo nic jiného, než se opakovaně venku vyprázdnit / za vydatné pochvaly majitele/. Přeji hodně trpělivosti. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lymeská borelióza u psů: pozor na kulhání, problémy s klouby a ledvinami

Lymeská nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění přenosných klíšťaty. Symptomy se ale projevují jen u 5–10 % postižených psů. Nemoc ale napadá také kočky a hospodářská zvířata. Pokud se infekce rozvine v onemocnění, je nejčastějším příznakem kulhání a špatná chůze, způsobena zánětem kloubů. U psů se také může objevit ztráta chuti k jídlu a deprese. Vážnější komplikace mohou zahrnovat poškození ledvin a ojediněle onemocnění srdce nebo nervové soustavy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?