CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

medrol a počurávání

Otázka 3.7.2020     Pes

Dobrý den,náš 2 let pejsek-kříženec ,je od malinka náchylný k různým vyrážkám,svědí ho kůže,sem tam měl vyrážku na bříšku,řešily jsme mastmi od vetrerináře.Koupeme ho šamponem proti svědění,pomáhá to.Dost často má infekce uší,kapeme kapky,které pomáhají,ale infekce se opakují.Před 14 dny -po procházce v přírodě-začal bolestivě reagovat na dotek na zádech a silně si lízal tlapku mezi prsty.Mysleli jsme že si něco píchl ,ale nic jsme nenašli,ale jak jsme ho drželi,našla jsem mu na zádech kousek na ocasem kulaté místo-jakoby spálenina po cigaretě-navrchu to bylo černé.Mazala jsem mu to bioilem,ale po několika dnech jsme zjistily že se mi po jedné půlce zad rozlezly ošklivé boláky-postupně skoro až na maso-na veterině jsme nejdřív dostali desinfekční mýdlo,které jsme mu měly nechat působit,postupně ještě masti na promaštovní,protože se mu na tom začali dělat velké tlusté tvrdé strupy-ty jak se odlupují-tak má pod tím vidět živé maso.Moc si tam nedosáhne ale co mohl si intenzivně lízal a tím ty strupy odlupoval-moc to nejde,spíš nadzvedne okraje -jsou velké.Také dostal antibiotika a něco proti bolesti a svědění-byli jsme tam 3x obden,pak dostal antibiotika v tabletách a Merdol 16mg-2x za den 3/4 tablety(má 12,5 kg).Bohužel se začal doma počurávat-ale žádná loužička,ale oceán...a to několikrát denně-nepomáhá nic,co chvíli je někde obrovská louže.Nikdy to nedělal,od štěnátka chodil sám ven-máme průlez-a není to ani tím,že by se kvůli těm zádům bál procházet-naopak,když ho zavřeme venku a snažíme se průlez zatarasit-aby byl venku aspon přes den-je teplo,tak se mermomocí snaží dost dovniř a vyčurá se klidně hned za dveře uvnitř.Může to být těmi léky?Bylo nám řečeno,že po nich bude víc pít a čurat,ale nevím proč to začal dělat doma.Přikládám foto-někdy cca v polovině léčby.Děkuji za případnou radu

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Asi bych se obrátil na jiné specializované pracoviště. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lymeská borelióza u psů: pozor na kulhání, problémy s klouby a ledvinami

Lymeská nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění přenosných klíšťaty. Symptomy se ale projevují jen u 5–10 % postižených psů. Nemoc ale napadá také kočky a hospodářská zvířata. Pokud se infekce rozvine v onemocnění, je nejčastějším příznakem kulhání a špatná chůze, způsobena zánětem kloubů. U psů se také může objevit ztráta chuti k jídlu a deprese. Vážnější komplikace mohou zahrnovat poškození ledvin a ojediněle onemocnění srdce nebo nervové soustavy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?