CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kvílení psa ve spánku a učůrnutí

Otázka 30.9.2019     Pes

Dobrý vecer, už přes půl roku mám trápení s pejskem.. cca jednou do měsíce mě v noci vzbudí hrozne kvílení pejska,pejsek spí (vypadá že spi) při buzení se počůrá. Když se to objevilo poprvé,podruhé.. myslela jsem,že pejsek má zle spaní že se mu něco zdálo... pak jsme podstoupili narkozu kvůli odstranění zubního kamene. Pejska jsem dostala když byl ještě omameny,doma ležel několik hodin,pospaval.. večer kolem deváté možná dřív,začal dostávat záchvaty vypadalo to jako epilepticky záchvat postavil se na nohy,propnul krk vzhůru,padl na bok a měl lehké skubani a vydával děsivé knuceni.. takhle se to stalo asi 4x hned po sobě,načež jsme volali veterináři a navštívili pohotovost. Pejsek dostal injekci na uvolnění a poslali nás domů. Zbytek noci proběhl v pořádku. Druhý den jsme byli objednaní na krev. Našli skvrnku na ledvinach a selest na srdci. Měsíc jsme užívali léky. Selest prý je od zubního kamene kterého měl dost a skvrna na ledvinach zmizela. Předpokládala jsem že po zmizení skvrny na ledvine mu zmizí noční "zachvaty" Ale bohužel... má hodně odhalenou dáseň u špičáku, a z tlamy mu zase páchne jako se zubním kamenem,před a po odstraňování bral léky aby se mu to nezaneslo. Teď mi veterinář řekl, že mám zuby čistit dětskou perličkou a za měsíc na kontrolu pro léky na záněty,případně zuby ven. Zuby cistime, mažeme domácím rapikovym olejem, lehce mu tím kapu i granule. Pejskovi je 10 let a bojím se podstoupit další narkozu kvůli těmto zkušenostem. Zajímalo by me,co kromě epilepsie by ty záchvaty mohlo zpusobovat. Je možné,že by měl skripnute nějake nervy.. A co bych měla dělat s těmi zuby. Děkuji Vám moc za radu.

Veterinář odpovídá PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Váš dotaz svou složitostí dosti přesahuje možnosti internetové poradny. Problémy Vašeho psa by bylo rozhodně vhodné řešit s veterinářem neurologem. Primární epilepsie není v tomto věku pravděpodobná, může se jednat spíše o určité degenerativní nebo například nádorové onemocnění. Bylo by zapotřebí hlubší diagnostiky. Zuby je potřeba čistit psí zubní pastou a přidat vhodné doplňky pro snížení usazování plaku. Vyhledejte veterináře odborníka a jistě se doberete nějaké prognózy.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Barfování a krmení psa je o zdravém selském rozumu, říká veterinář Milan Štourač

Pan doktor Milan Štourač patří k našim předním specialistům na výživu a B.A.R.F., vyzná se také v etologii psů, působí v Brně, kde má dlouholetou veterinární praxi. Specializuje se také na chov německých dog a francouzských buldočků ve své chovné stanici Bonoda. Povídali jsme si s ním o jeho názorech na B.A.R.F. a výživu psů celkově.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?