VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Krvavý průjem u psa

Otázka 14.3.2020     Pes

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně krvavého průjmu u naší téměř sedmileté fenky kavalírka. Už skoro měsíc má opakovaně průjem, vždy se to na pět dní zlepší a poté se vrátí. U veterináře jsme byli několikrát. Poprvé dostala širokospektrální antibiotika, nezabraly, potíže přetrvávaly. Potom dostala tabletky z černého uhlí, na zpevnění stolice. Dělalí jí výtěr z konečníku, rychlotest na parazity. Také jsme sbírali vzorky a ty byly následně odeslány do laboratoře. Nic se ale nenašlo, výsledky byly negativní. Jenže krvavý průjem stále zůstává. Nyní se zkouší lék v tekuté formě proti kokcidiím. Ani tento lék nezabírá. Stolice výrazně zapáchá. Už si nevíme rady. Děkuji předem za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Chronický průjem je často diagnostický oříšek a je třeba postupovat podle určitého vyšetřovacího schématu (které se může na každém pracovišti trochu lišit). V první fázi je třeba odhalit případné střevní parazity, i ty vzácnější, a infekce. To už máte za sebou s negativním výsledkem. Pak se zaměřujeme na nesnášenlivost určitých složek potravy (alimentární intolerance, "alergie"), dál je na místě vyšetření krve, rtg a sono břicha, aby se vyloučily příčiny mimo trávicí trakt (selhání jater, slinivky, ledvin, nádor apod.). Vylučovací metodou takto většinou odhalíme příčinu a pokud ne, je vhodné pacienta referovat na lépe vybavené pracoviště, kde bude provedena např. biopsie střeva, endoskopie, CT atd. proberte možnosti s vaším lékařem, po několika týden už by bylo třeba pohnout se dál. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?