VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kožovitý útvar ve stolici

Otázka 28.4.2021     Pes

Dobrý den. Omlouvám se předem za poněkud netradiční obrázek, ale můj vet. si neví rady, co by to mohlo být. Fenku, cca dva měsíce trápil střídavý průjmem. Léčili jsme ATB, pomohlo, ale pak zase znova. Tak uhlí + čtvrtku endiaron, občas. Vždy jí to chytlo, tak jednou týdně. Včera 25.4. na procházce vytlačila toto, viz foto. Jakýsi kožovitě - hlenovitý vak. Něco, jakoby kopírovalo střevo. Když jsem jej protrhnul byl v něm vlastní exkrement. Nejeví známky žádné nemoci, jí normálně, tepl, nemá, Trochu méně se jí chtělo do schodů, ale to jsem přičítal věku (10let). Jí jen granule, mirně namočené. Očkování má vše. Před rokem a něco prodělala operaci 4 v 1: Kastrace, malá břišní kýla, zuby a moč kámen. 2x denně 1tbl. jí dávám Humican. Je to malý knírač. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Daniela Korenčiaková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den,můžu se zeptat delali jste s Vašim vetrinářem koprologocké vyšetření trusu a mikrobiologii?Útvar je naozaj pozoruhodní.Bylo to Jen jednou?Nesnedla Vám něco nezvyklého předtím?Prozatím bych doporučila veterinárni gastrointestinálni diétu,probiotika a odčervila by jsem pejska intenzívneji.Humican můžete dávať také,ale skuste i probiotiká.Na míste je i ultrasonografické vyšetréní,koprologické vyš. a mikrobiologie,vyšetření krve.Zatím přeju hezký den.Dr.Korenčiaková

Reakce od tazatele

Dobrý den. Děkuji Vám za odpověď. Doplním info: Byla odčervená měsíc zpět, před tím jedla cca 1/2 r. granule na moč. kamínky. Pak začala mít problémy s těmi střevy, tak jí 1/2 r. ty gastrointes. Nic neobvyklého na procházce nesnědla, hlídám ji. Má to tak 2x týdně. Začne být nervozní a pak začne muzika ve střevech. Dám jí 1tbl. uhlí, do hoďky přestane a je klid. Někdy je to silnější, tak dám 1/4 Endiaron. Teď jdeme od vet. Dostala 1/4 tbl 2x denně Entizol. Po týdnu ultrazv., a krev a stolici. Uvidíme... Mě velmi zaujal ten útvar. Jakoby nějaký střevní potah a v něm ekrement. A nikdo se s tím ještě nesetkal. A jak to vypudila, dva dny byla, jako vyměněná. Běhala, jak zamlada, divoká... Teď zase je už ne. Dám Vám info, jak dopadly odběry za týden. Myslím, že je to pro vet. zajímavé. Děkuji za laskavost a Vaši odpověď.

Reakce od veterináře

Dobrý den,máte pravdu ten útvar je naozaj zaujímavý.Prosím,pošlete potom to info o výsledcích vyšetření ,ráda by vědela,zda sa tam něco ukáže.Děkuji.Hezký den přeje Dr.Korenčiaková

Další zajímavý obsah

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?