CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kousání a výpady na zahradě

Otázka 7.2.2019     Pes

Dobrý den, ujali jsme se 6.měsíčního křížence Zlatého retrívra a Vymařského ohaře z rodiny, kde ho přivazovali k topení, mlátili, venčení znal akorát na 5 minut a hraní nebo nějaké věnování nebylo. Doma se chová ukázkově, zvládá veškerou manipulaci, venčení na vodítku si rychle osvojil, výborně se učí... Máme 4 letou holčičku, nyní, po třech týdnech, již všechno v pořádku. Ale máme jeden problém a veškeré rady vyhořeli. Máme zahradu a na ní je jako uragán, ale co víc, kouše. Máme několik hraček (Pešek, dřevo, činku, talíř, gumové, lano...). Ale najednou prostě začne lítat a kousat a tahat za oblečení) nebo při otočení kouše nohy, bundu zezadu. U dcery sťípe do obličeje. Nefungují rady typu kvílet, ignorovat, odejít, vrazit hračku, okřiknout. Prostě nic. Poprosím o radu, jak lze řešit, jinak výborně chovajiciho se psa. Děkuji. JL

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, rozhodně je vhodné se psem nejprve udělat několikahodinovou procházku (nezapomeňte, že je to napůl nezničitelný ohař) a pak teprve vypustit na zahradu. Pokud nepomůže tato taktitka "nejprve unavit", asi bych na zahradu psovi nasazovala náhubek a lonž (dlouhé vodítko) a při jeho snahách kousat jej důrazně a hlavně důsledně napomenula slovem "ne" a trhla vodítkem. Dělá to pravděpodobně z radosti, hraje s i takto s vámi, je to nevybouřené mládě. Důsledně znamená, že když to udělá po stopadesáté, musíte vy po stpadesáté reagovat stejně a jednoznačně mu toto chování zakázat, netolerovat. Doporučuji košík jiný než kovový, tím by vás mohl nechtíc zranit.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?