CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kousání a výpady na zahradě

Otázka 7.2.2019     Pes

Dobrý den, ujali jsme se 6.měsíčního křížence Zlatého retrívra a Vymařského ohaře z rodiny, kde ho přivazovali k topení, mlátili, venčení znal akorát na 5 minut a hraní nebo nějaké věnování nebylo. Doma se chová ukázkově, zvládá veškerou manipulaci, venčení na vodítku si rychle osvojil, výborně se učí... Máme 4 letou holčičku, nyní, po třech týdnech, již všechno v pořádku. Ale máme jeden problém a veškeré rady vyhořeli. Máme zahradu a na ní je jako uragán, ale co víc, kouše. Máme několik hraček (Pešek, dřevo, činku, talíř, gumové, lano...). Ale najednou prostě začne lítat a kousat a tahat za oblečení) nebo při otočení kouše nohy, bundu zezadu. U dcery sťípe do obličeje. Nefungují rady typu kvílet, ignorovat, odejít, vrazit hračku, okřiknout. Prostě nic. Poprosím o radu, jak lze řešit, jinak výborně chovajiciho se psa. Děkuji. JL

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, rozhodně je vhodné se psem nejprve udělat několikahodinovou procházku (nezapomeňte, že je to napůl nezničitelný ohař) a pak teprve vypustit na zahradu. Pokud nepomůže tato taktitka "nejprve unavit", asi bych na zahradu psovi nasazovala náhubek a lonž (dlouhé vodítko) a při jeho snahách kousat jej důrazně a hlavně důsledně napomenula slovem "ne" a trhla vodítkem. Dělá to pravděpodobně z radosti, hraje s i takto s vámi, je to nevybouřené mládě. Důsledně znamená, že když to udělá po stopadesáté, musíte vy po stpadesáté reagovat stejně a jednoznačně mu toto chování zakázat, netolerovat. Doporučuji košík jiný než kovový, tím by vás mohl nechtíc zranit.

Další zajímavý obsah

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Barfování a krmení psa je o zdravém selském rozumu, říká veterinář Milan Štourač

Pan doktor Milan Štourač patří k našim předním specialistům na výživu a B.A.R.F., vyzná se také v etologii psů, působí v Brně, kde má dlouholetou veterinární praxi. Specializuje se také na chov německých dog a francouzských buldočků ve své chovné stanici Bonoda. Povídali jsme si s ním o jeho názorech na B.A.R.F. a výživu psů celkově.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?