Cestujete se psem? Nechejte ho očipovat a vystavte mu pas
Dvěma nejčastějšími důvody, proč nechávají majitelé své psy načipovat, jsou obava ze zatoulání a také cestování do zahraničí. Pouhý čip však ani v jednom případě nestačí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVeterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, bez anamnézy a nějaké kliniky nemohu posoudit samostatnou krev. Má pejsek nějaké potíže? Biochemie je absolutně v pořádku, hematologie tam nějaké odchylky jsou ale na to může sedět XY diagnóz. S pozdravem MVDr Orlovská
Reakce od tazatele
Dobrý den, bohužel pejsek nám zemřel. Bylo to tak strašně rychlé. Ještě ráno se mnou chodil po zahradě. Po obědě odpočíval, pak se kolem 3 odpoledne přesunul do chodby, tam se pokakal, pak ještě vyšel ven, upadl k zemi a byl mrtev. Nikdo jsme to nečekal. Příznaky co měl byl trošku jako vykašlávání hlenu, moc ale nejedl jako dříve (cca poslední týden) ani moc nepil a byl takový jako bez jiskry. Už jsem ho nemohla oživit ani veterinář, který konstatoval smrt. Myslíte, že ti bylo stáří, nebo jsem něco zanedbala? Veterinář pak řekl, že měl v břiše hodně tekutiny. Děkuji Katka
Reakce od veterináře
Dobrý den, určitě jste nic nezanedbala, pokud měl v břiše tekutinu tak bych tipovala že to byla krev z nějakého nádoru co tam prasknul a a tím by se bohužel nedalo stejně nic dělat. Přijměte mnou upřímnou soustrast a snad vaše srdce brzy zaplní nějaká jiná psi duše. S pozdravem MVDr Orlovská
Reakce od tazatele
Dobrý den, moc děkuji za Vaši odpověď. K veterináři jsme chodili pravidelně a příznaky nádorů žádné nevykazoval. Myslíte, že to mohlo být srdce. No po zkušenosti žádného psa nechci. Vzala jsem ho z útulku a byl úžasný pejsek. Takový už nikdy nebude jako on. Moc děkuji. Katka
Reakce od veterináře
Mohlo samozřejmě i srdíčko, to bez pitvy vážně těžko říct. A tak jiny pejsek z útulku by zas byl jinak úžasný, ale věřím, že někdo již pejska po ztrátě nechce. Přeji pěkný večer. S pozdravem MVDr Orlovská
Dvěma nejčastějšími důvody, proč nechávají majitelé své psy načipovat, jsou obava ze zatoulání a také cestování do zahraničí. Pouhý čip však ani v jednom případě nestačí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMáte fenku a zdá se vám, nebo snad někdy v minulosti zdálo, že je březí? Chovala se podivně? Ptáte se, jak je to možné, když se k ní pes ani nepřiblížil? Pravděpodobně byla falešně březí.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtravy psů a koček, kterou způsobují jedy antikoagulační rodenticidy využívané k hubení hlodavců, patří k nejčastějším otravám vůbec a jsou také velmi častým důvodům k návštěvě veterináře. Víte, jak se otrava projevuje a jak máte zvířeti poskytnout první pomoc?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNa trhu jsou desítky preparátů pro ochranu psů a koček před klíšťaty. Jak se v nich vyznat? Tento článek přináší přehled různých forem preparátů a jejich smysl. V článku se nezabývám přírodními preparáty, domácími preparáty či homeopatiky, neboť jejich účinnost není prokázána žádnými studiemi.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKHypertermie je zvýšení tělesné teploty, která je nad obecně uznávaným normálním rozsahem. Přestože se normální hodnoty pro psy mírně liší, obvykle se připouští, že tělesná teplota nad 39°C je abnormální.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2026 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!