CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kňučení

Otázka 24.2.2020     Pes

Dobrý den, moc prosím o radu. Máme doma šestiletou fenku křížence jezevčíka, kterou jsme si vzali domu od příbuzných, kteří ji už nemohli mít, když ji bylo asi tři a půl roku. Je to můj pes a přítele, krmíme ji, venčíme, chodíme na procházky, cvičíme a s námi i spí, ale bohužel si hodně navykla i na moji maminku, která bydlí v patře pod námi v baráčku. A to je ten problém. Když ji vezmeme nahoru nebo když jdeme spát a zavřeme dveře KŇUČÍ, třepe se, dýchá jako šílená a škrábe na dveře... pořád...Je opravdu hodně osobitá, všechno musí být podle ní a všechno si přisvojuje. Nejradši by měla všude otevřené dveře a chodila si jak se jí zlíbí, ale to pochopitelně nejde. Jinak se nám ji podařilo pěkně vychovat i pěkně poslouchá až na tohle. Už si opravdu nevíme rady. Kňučí klidně i dvě hodiny dokud neusne a klidně i už od 5 ráno. Zkoušeli jsme ji ignorovat, dávat povely, samozřejmě ji neustupuju, ale nic nezabírá. Prostě když není po jejím tak kňučí, třepe se a buší na dveře. Prosím poraďte mi způsob jakým na ni.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Jistě víte, že mate pravděpodobně nejtvrdohlavější plemeno. Od toho je odvíjí i roste těžká vychova, neb zrovna jezevčíci opravdu moc dobre vědí, co je to umanutost. Netušíme, zea by pomohlo naučení na kenelu (bezpečné místo kam by se naučila povel odložení), či ji každý den pořádně fyzicky či mentálně zaměstnat, nebo zda se projevuje i jinak dominantně a pomohla by kastrace. Ohledně chování psů je to velmi individuální a těžko radit když Vás ani fenku neznáme. Proto by nebylo od věci, obrátit se na odborné cvičitele se kterým by jste mohli dlouhodobě spolupracovat. Hezky vecer

Reakce od tazatele

Chápu, že je to "rada na dálku", ale děkuji za rychlou odpověď. Samozřejmě, že víme a je taky hodně dominantní a umanutost je ji prakticky vlastní, ale zkusím vaši radu s místem "na hambu" tedy kenelu, je nerada sama a společnost spojenou s klínem miluje, takže by to mohlo třeba zabrat a snad už to konečně pochopí. :) Děkuji.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?