Pyometra: hnisavý zánět dělohy u fen. Poznejte ji včas
Pyometra je velmi závažné onemocnění dělohy především u fen starších 7 let a těch, které nikdy nerodily, neznamená to však, že by kvůli tomu měly mít štěňata.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 11.5.2019 Pes
Dobrý den. Mám Bernského salašnického psa. Trpí s problémy uší. Jenom letos dostal od veterináře již 3x antibiotika kapky. Naposledy cca před měsícem a problém je opět. Hodně klepe hlavou a když si ucho drbe, tak kňučí. Ale ucho se mi zdá docela čisté. Když mu ho čistím, tak se mu to evidentně líbí. Ale stále více klepe hlavou. Bojím se, aby nebyl nějaký horší problém. Ale veterinář mu vždy dá kapky antibiotika a problém se vyřeší jen na krátkou dobu. Poraďte mi prosím, kde by mi psa hlouběji vyšetřili. Děkuji Eva Šeflová
Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, buďto není zánět pořádně doléčen nebo má pes pro nemoci zvukovodu predispozici nebo může mít např. alergii na krmivo, sníženou funkci štítné žlázy, svrab od kočky apod. Většina zánětů zvukovodu je sekundárních. Ale vždy se musejí řešit, tedy antibiotické, antimykotické a protizánětlivé kapky jsou v pořádku, ale neřeší příčinu. Chtějte cytologické vyšetření výtěru z ucha, zdůrazněte, že se problém vrací, dbejte pokynů lékaře, choďte na předepsané kontroly. Uši častěji větrejte. Nenechte jej koupat. Poraďte se o vhodném hypoalergenním krmivu, příp. nechte psovi vyšetřit i krev. Zvolte lékaře, který vás vyslechne a na postupu diagnostiky i léčby se s vámi domluví a kterému budete důvěřovat.
Reakce od tazatele
Děkuji za odpověď. Eva
Pyometra je velmi závažné onemocnění dělohy především u fen starších 7 let a těch, které nikdy nerodily, neznamená to však, že by kvůli tomu měly mít štěňata.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKAsi neexistuje domácí lékárnička, ve které by se nenašel nějaký paracetamol, například v lécích na bolest hlavy nebo na chřipku. Někteří chovatelé ve snaze pomoci svému mazlíčkovi doslova riskují jeho život tím, že mu podají léky určené lidem. Paracetamol je pro kočku i psa vysoce toxický. Otravy bývají časté vzhledem ke snadné dostupnosti léčiv.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNadměrný příjem vody může být často jediný, popřípadě první příznak onemocnění, kterého si majitel u svého zvířete všimne. Zda to „nic neznamená“, nebo je to důsledek závažného onemocnění, musí stanovit veterinární lékař.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMůže to být pro nás páníčky srdcervoucí sledovat, jak se náš mazlíček krčí v koutě, schovává na toaletě, za skříní nebo se snaží najít klidné místo v koupelně. Strach z bouřky je u psů skutečný a neměli bychom jej ignorovat. Zvířata jsou všeobecně náchylnější a změny vnímají intenzivněji než my lidé.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJestliže barfujete, máte fenu a chcete štěňátka, přečtěte si názor odborníka MVDr. Milana Štourače na to, jak v tomto období fenu krmit a jak k ní přistupovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2026 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!