CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Kastrace psa

Otázka 12.11.2018     Pes

Dobry den, V pátek večer jsme byli s pejskem na kastraci bohuzel dostal malý límec a okrajem si strhl tlaková obvaz druhý den jsme byli na vet znovu a pan doktor říkal že v pořádku jen nám dal větší límec od té doby k dané nemá přístup a vypadá takto... myslíte že je nezbytné jet opět na vet? Děkuji za odpoved

Veterinář odpovídá PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud už si pes na ránu opravdu nedosáhne, neměl by se stav rány zhoršovat. Podle fotografie bych řekla, že na veterinu jezdit nemusíte. Zkuste ránu dvakrát denně opláchnout odvarem z heřmánku nebo řepíku, jen lehce aby se očistila od sekretu, který z ní vytékal, nijak netřete a neroztahujte okraje. Pokud nebude z rány vytékat hnis, okolí nebude zarudlé a oteklé, stav by se neměl komplikovat, rána se bude hojit a kontrolu uskutečněte podle původní domluvy s veterinářem. Přeji ať je vše brzy zahojené!

Reakce od tazatele

Moc dekuji za rychlou odpověď :)

Reakce od veterináře

Nemáte zač, pokud budete mít pochybnosti, klidně ještě fotografii dalšího vývoje rány zašlete. Nebo Vás samozřejmě jistě rád uvítá i Váš veterinář i na neplánované kontrole. Hodně zdraví pejskovi!

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Máme doma štěně: 6 (zlo)zvyků, které by vás neměly překvapit

Přinesli jste si domů kuličku štěstí a najednou se vám honí hlavou milion otázek. Proč tolik spí? Proč při hlazení chňape po prstech? Co znamenají pravidelné závody po obýváku? A vyroste z toho někdy? Ačkoli vás chování vašeho štěňátka může vyvádět z míry, většina novopečených štěněčích rodičů zažívá to samé. Následující seznam vám možná některé záhady pomůže odkrýt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?