VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jezevčík odmítá potravu, horečka, krevní parazité, podezř. na pyometru

Otázka 25.1.2023     Pes

Dobrý den, obracím se na Vás s následující prosbou o radu. Od pondělí začaly zdravotní problémy s fenkou jezevčíka mojí ženy (ohledně parazitů rovnou dodávám, že žijí na Filipínách), projevující se v odmítání stravy, pití většího množství vody, silná menstruace při hárání (pokud se tedy jednalo o hárání), nebo případně silný krevní výtok, nechodí, zrychlený dech a tep, divné pohyby v břiše při dýchání. Z tohoto důvodu navštívena úterý ráno pohotovost pro podezření na pyometru, zde uděláno RTG, laborky, dále žádali z důvodu podezření na pyometru Sono, což lékaři odmítli. Laboratoř - snížené krevní destičky, zvětšená játra, dále zjištěni krevní parazité: Ehrlichióza, anaplasmosa, Babesióza. Na toto předepsána medikace - Doxycyklin 100 mg (1 a půl tablety 1x denně 14 dní), Prednison 10 mg (1 tabl. denně na 7 dní), Dextrolyte 4x sáčky do 250 ml vody + 14 dní přidávat do vody 3ml kokosového nektaru. Bohužel problém je, že ani po kapačkách (dnes propuštěna z veteriny) se stav příliš nelepší, hlavně odmítání potravy, malátnost, možná lehce zvýšená teplota či horečka. Chtěl jsem se tedy zeptat, zda je nyní nutné jen čekat až zabere medikace, nebo je ještě možné udělat něco dalšího, změnit medikaci, upravit? Případně, zde je toto způsobeno jen krevními parasity, anebo jestli třeba ještě pro jistotu neudělat to sono či nějaké jiné další vyšetření, další laborky? Předem mnohokrát děkuji a zdravím. J. Bartoš

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Všechna ta vektoriální onemocnění přenášena krevn.parazity jsou vážná a prognóza je nejistá. Diagnóza a léčba byla stanovena rychle , je třeba počkat několik dní až to zabere. Určitě bych nechal provést na konci týdne kontrolní hematolog.vyšetření, zda-li je vyšší počet trombocytů. Kdyby se stav zhoršil, museli by jste jít na hospitalizaci. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?