VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

infekce psa

Otázka 10.6.2021     Pes

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o malou radu ohledně pejsků? Už si nevím rady na koho se obrátit. Je možné nějakým způsobem zjistit, zda máme v domě nebo na zahradě viry nebo infekce způsobující smrt psa? S manželem jsme měli 7 let starou fenku rotvajlera, která přes víkend zvracela, nejedla, nepila (když pila, všechno z ní šlo ven), byla apatická atd.... V pondělí nám ji museli utratit, odešli jí játra a ledviny. Paní doktorka měla podezření na otravu něčím vhozeným na zahradu. Ale po měsící jsme si pořídíli štěně rotvajlera a po 7 dnech ty samé příznaky + krvavý průjem. Pan doktor mu dal širokospektrální antibiotika a další den i nějaké jiné, neco proti zvracení a čekal.V pondělí chtěl odebrat krev, ale z neděle na pondělí nám štěňátko umřelo. Chtěli jsme udělat pitvu, ale prý to skrz antibiotika v těle němelo cenu a ani toxikologii bez podezření na nějakou látku nikdo neudélá. Jediné, co nás napadlo je paraviróza. Vhozená návnada nám moc nesedí, štěně jsme měli neustále na očích. Máme i kotě, ale to je naprosto v pořádku. Je možné odebrat třeba vzorky půdy, nebo z pelíšku psa nebo třeba z vody a zjišťovat příčinu smti?? Moc Vám děkuji za odpověď a jakoukoliv radu Markéta Ondruchová

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. U feny by mohlo jít podle příznaků o otravu.Pitva by potvrdila,nebo vyvratila podezření . U štěněte by mohlo jít o parvovirozu a opět by odpověď dala pitva.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: když psa nebo kočku bodne hmyz

Bodnutí hmyzem patří zejména v létě mezi nejčastější poranění. Dochází k němu zpravidla při zájmu zvířete o zmíněný hmyz, když ho chytá ho do tlamy a nebo strká hlavu do hnízda. Pokud dospělé zvíře netrpí alergií a dostane žihadlo jinam než na některé z citlivých míst, pocítí bolest, ale nic vážného to s velkou pravděpodobností nebude. Jindy je však potřeba mít se na pozoru.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?