VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

infekce psa

Otázka 10.6.2021     Pes

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o malou radu ohledně pejsků? Už si nevím rady na koho se obrátit. Je možné nějakým způsobem zjistit, zda máme v domě nebo na zahradě viry nebo infekce způsobující smrt psa? S manželem jsme měli 7 let starou fenku rotvajlera, která přes víkend zvracela, nejedla, nepila (když pila, všechno z ní šlo ven), byla apatická atd.... V pondělí nám ji museli utratit, odešli jí játra a ledviny. Paní doktorka měla podezření na otravu něčím vhozeným na zahradu. Ale po měsící jsme si pořídíli štěně rotvajlera a po 7 dnech ty samé příznaky + krvavý průjem. Pan doktor mu dal širokospektrální antibiotika a další den i nějaké jiné, neco proti zvracení a čekal.V pondělí chtěl odebrat krev, ale z neděle na pondělí nám štěňátko umřelo. Chtěli jsme udělat pitvu, ale prý to skrz antibiotika v těle němelo cenu a ani toxikologii bez podezření na nějakou látku nikdo neudélá. Jediné, co nás napadlo je paraviróza. Vhozená návnada nám moc nesedí, štěně jsme měli neustále na očích. Máme i kotě, ale to je naprosto v pořádku. Je možné odebrat třeba vzorky půdy, nebo z pelíšku psa nebo třeba z vody a zjišťovat příčinu smti?? Moc Vám děkuji za odpověď a jakoukoliv radu Markéta Ondruchová

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. U feny by mohlo jít podle příznaků o otravu.Pitva by potvrdila,nebo vyvratila podezření . U štěněte by mohlo jít o parvovirozu a opět by odpověď dala pitva.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lymeská borelióza u psů: pozor na kulhání, problémy s klouby a ledvinami

Lymeská nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění přenosných klíšťaty. Symptomy se ale projevují jen u 5–10 % postižených psů. Nemoc ale napadá také kočky a hospodářská zvířata. Pokud se infekce rozvine v onemocnění, je nejčastějším příznakem kulhání a špatná chůze, způsobena zánětem kloubů. U psů se také může objevit ztráta chuti k jídlu a deprese. Vážnější komplikace mohou zahrnovat poškození ledvin a ojediněle onemocnění srdce nebo nervové soustavy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?