CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Hnisavy šourek po kastraci

Otázka 23.3.2020     Pes

Dobrý den, Chtěla bych poradit s naší situací. Mame 7leteho psa, kterého jsme pred 10dny nechali vykastrovat (bylo nam doporuceno vet z důvodů zvětšené prostaty a úniku krve z penisu). Pes byl z narkozy brobuzen a dlouho nez mu začali fungovat končetiny, pry u většího plemene normální. Nicmene do 2 dnů mu hodne otekl šourek a začal mu mokvat zvenku u trisla a postupne mu zacala tim mokvanim slézat kůže, pod kterou to je velmi zarudle az krvave. Podotýkám, ze celou dobu ma na sobe ochranny límec, proti lizani/kousání. Vet nam řekl, ze se to muze stat a ze mu sourek mame omyvat řepíkem a heřmánkem a k tomu 1x denne samponovat speciálním samponem a melo by to ustoupit. Jedine co se zmenilo, ze se sourek zmenšil cca o 1/3. Ale pes je smutny bez života, hodne dlouho popochází nez si lehne a poté každých 10minut vstává a hleda si zase jine místo. Je nevyspaly, unaveny. Prijde mi, ze se trápí a nevíme, jak mu pomoct, muzete prosim pomoci, jak mu ulevit nebo kdy to přejde? Moc děkuji!

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v tomto případě budou nutná celkově podávaná nesteroidní antiflogistika - látky proti zánětu (otoku, bolesti) a zřejmě i antibiotika. Pokud obojí neberete, navštivte se psem jiného veterináře, předepíše vám je.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?