VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Hledám názor / radu jak postupovat.

Otázka 19.11.2023     Pes

Pes ( 8 let ) cca rok zpátky mu vyrostla boule na noze ( zadní levá ) , ještě měsíc zpátky byl ale v pohodě, pak úbytek hmotnosti, vyrostl mu tam tumor nebo nevím jak to popsat, náš veterinař nechce operovat, navrhnul uspat - to bylo odmítnuto ( je slabej unavenej ale funguje nevypada že by měl bolesti, dostal teda antibiotika na ,,zápal,, a čeká se ?! je to ale horší a horší .... Fotek mám víc, nejdou sem ale nahrát, chápu, že stanovit diagnozu podle fotky je nezmysl, ale víc názoru by mohlo pomoct a posunem se někam. Děkuji

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, obecně operace takto velkého nádoru je velmi komplikovaná a podle zasažených struktur leckdy i nereálná. Navíc pokud pes hubne a chřadne, svědčí to dost pravděpodobně o zhoubnosti procesu a pak je dastační operce již proti principům veteirnární medicíny. Pokud ale chcete udělat maximum, doporučuji obrátit se na onkologické pracoviště Regiavet v Praze, kde s Vámi fundovaně proberou všechny možnosti.

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď, jde nahrat pouze 1 foto a z toho nejde poznat ,co je co,,. Kdyby se dalo poslat víc fotek na mail to by pomohlo. Diagnoza stanovená nebyla, z fotek taky nečakám určení problemu, ale názor jestly čekání není pouze trápení psa. On chradne a hubne protože je nemocnej ale zatím nebyla určená diagnoza, neudělal se žádnej test, pouze se čeká až ,,zápal,, opadne ale antibiotiká prostě nezabrali a tak možná bude už moc slabej aby operaci nebo test zvladnul.

Reakce od veterináře

Antibiotika léčí bakteriální infekci, ne zánět způsobený např. odumíráním tkáně. Je potřeba prohmatat okolí a ideálně odebrat vzorky pod mikroskop pro stanovení vhodného postupu, fotky rozhodně nestačí. Pokud jste z Prahy, zkuste určitě ten Regiavet.

Další zajímavý obsah

Hobby

9 psích kožních problémů: jak je poznat a řešit

Kožní problémy patří mezi nejčastější důvody, proč psi končí v ordinaci veterináře. Špatný stav psí kůže může mít celou řadu příčin, od vnějších parazitů, jako jsou blechy a roztoči, až po alergie a závažné endokrinní poruchy. Zatímco kožní onemocnění některých psů lze léčit doma, jakékoli zhoršení kožního problému nebo problém, který přetrvává déle než jeden nebo dva týdny bez zlepšení, je již důvodem, proč se obrátit na svého veterináře.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?