CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

granule a maso

Otázka 5.12.2017     Pes

Dobrý den,může být problematické krmení granulemi i masem?Pes nechce přílohy,jen maso.Proto jsme začali krmit granule Brit Care Adult Medium Breed Lamb,ale nikdy nesežere celou krmnou dávku,jen tak půl nebo něco přes.Tak mu někdy přidám konzervu,tu sežere někdy,a někdy maso,to v něm zmizí.Dostává trošku pamlsků venku při cvičení,a někdy večer syrovou kost.Nemyslím,že hladoví,jinak by snad sežral,co mu dám.Je dost hubený,žebra jsou cítit,ale nijak přehnaně.Je to dvouletý střední dlouhosrstý kříženec asi retvívra,15kg.Přes den je na zahradě,odpoledne ho bereme domů.Může mu škodit,že mu někdy dávám na dokrmení maso nebo konzervu tak půl hodiny až hodinu po granulích?Většinou když vypadá,že by jedl,ale granule nechá.Děkuji zá Váš čas,Dana

Odpověď M - Veterinární klinika PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, řekla bych, že si pes vybírá pouze atraktivní složky potravy a to je maso nebo voňavá konzerva, to mu nemůžete mít za zlé :). Pokud chcete krmit psa masem s přílohou, musíte důkladně promíchat přílohu s masem, aby ji nemohl vybírat. Nicméně není to jen neekonomické, ale velmi těžko dosáhnete vyvážné krmné dávky. Pohodlnější variantou je krmit pouze suché krmivo prémiové nebo superprémiové kvality dle jeho věku, velikosti, kondice a zátěže. Spousta značek vyrábí k danému krmivu i konzervy, které mu můžete ke granulím kombinovat. Konzervy většinou psi preferují před granulemi, nevýhodou oproti suchému krmivu je vyšší cena a nižší trvanlivost po otevření. A v neposlední řadě bych zmínila způsob podávání krmiva. Pes by měl být krmen 1-2x denně (větší plemena spíše 2-3x) v klidu, na stejném místě a vždy ve stejný čas. Pokud celou dávku nesmí, odeberte ji, aby si pes zvykl, že potrava je podávána jen ve stanovený čas. Po jídle by měl mít zase min. hodinu klid. Pokud nechce jíst, má smůlu a musí si počkat na další krmení. Psi mají někdy tendence zkoušet, jestli náhodou nedostanou něco lepšího, což je, myslím si, Váš případ. Váš pejsek skutečně není hladový, ale rozmlsaný a dobře ví, že když nesní granule, dostane něco lepšího. Přeji hodně trpělivosti. S pozdravem MVDr. Michalíková

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?