CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Francouzský buldocek

Otázka 14.9.2020     Pes

Dobrý den.. Nás francouzský buldocek Hardy (4roky) měl před pár tydny první epilepticky zachvat.. na pohotovosti dostal Diazepam.. o týden později přišel další zachvat.. hned po něm druhý.. návštěva veterináře.. udělali nám všechna možná vyšetření, od krve, srdce, až po boleriozu.. vsechny vysledky jsou v pořádku.. myslím, že nezávislé na záchvatech se našemu pejskovi udělal otok na tlamě (přikládám fotografii) .. veterinář vyloučil zuby, abscess a víceméně si nevěděl rady.. dostali jsme antibiotika a kortikoidy (prednicortone) .. do toho bereme Phenaemal na ty záchvaty.. otok je po pár dnech výrazně lepší.. jen nám pejsek dnes začal jakoby pajdat a špatně stoupat na zadní nohy.. jakoby ho nemohly unést.. a je takový hak zfetovaný.. má poruchy soustředěnost a celkově je nějak mimo.. normálně si ale hraje i zere.. chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že ho takhle oslabují vsechny ty léky.. bereme je cca týden.. myslíte, že máme vážně zvážit magnetickou rezonanci, nebo pockat? předem děkuji za jakoukoli radu..

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, fenobarbital může ovlivňovat vědomí (způsobuje ospalost, zpomalenost atd.), ale pokud se k tomu přidají i další neurologické příznaky (ataxie končetin), neváhala bych a určitě se objednala na důkladné neurologické vyšetření, kdy se další diagnostické metody rozhodnou podle klinického vyšetření (doporučuji kliniku Jaggy v Brně). Hezký večer.

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?