CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Fenka 13 let a 10 měsíců kulhá

Otázka 26.4.2017     Pes

Dobrý den,prosím Vás o radu či pomoc,ohledně mého pejska.Jedná se o dl.jezevčík fenka ,které je 13 let a 10 mesícu. V 7 ,5 letech byla kastrovaná a v 10 ltech prodelala zhoubní nádor prsné žlázy ,tak byla na operaci ,a užívá pravidelne tabletky Sanicel .V červenci v roce 2015 začala mím prujem s krví i zvracení a na veterine mi řekly že to starý pejskové mají a vrpnu byla očkovaná má ho do srpna 2017 Pak znova začala v řínu 2015 mít průjem s krví a koncem listopadu 2015 znova.Pokaždé jsem s fenkou jela na veterinu a až v listopadu jí udelaly ultrazvuk bříška a zjistily jí cystu v tlustém střeve velkou jak kindr vajíčko,dostala nejaké léky a já jsem jí navíc koupila tabletky od energy Probiovet ,a za 13 dní jsem měly příjít na kontrolní ultrazvuk až už tam nic nebylo vidět.Tam na veterine řekly dobrý.Potom se to fence znova ukázalo v srpnu v roce 2016 a chodily jsme na píchání denně antibiotika .Těd nedávno začala fenka kulhat na zadní pravou nožičku a někdy se jí zadní nožičky roztáhujou ,padá na zadeček.Kloubní výživu jí dávám pravidelně od značky alawis,canvit kolagen s šípkem Minulý týden začala mít ve stolici hleník s trochu krve .Také vařím čaj jako je šípek ,heřmánek ,mátu,pampelišku.A někdy mi v noci naříká ,tak k fence stávám .A doporučovaly mi k fence pořídit štěnátko ,tak jsem jí ho pořídila a přivezla v řínu v roce 2015 a narození je koncem srpna 2015.Vycházejí spolu dobře ani nebyl žádní problém fenka štěnátko přivítala jako kdyby bylo její.Je to taky dl.jezevčík fenka.A ješte Vás prosím poradtě mi když fence končí v srpnu 2017 očkování a má jít na nový očkování a nestane se jí něco po tom novým očkováním,když je takhle nemocná?Očkujou se taky staré nemocné pejsci ?Mám o fenku strach? A očervuji obě fenky pravidelně a také jsem starou fenku očervovala pravidelně ,její celý její život.Moc Vám děkuji za radu či pomoc.sl.Alena

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace: MVDr. Libor Okřina PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vaše fenka má několik problémů současně. Problémy s průjmy mohou souviset s chronickým zánětlivým onemocněním střev. Většina pacientů dobře reaguje na hypoalergení dietu a antibiotika. Pohybové potíže mohou být vyvolané osteoartrózou nebo onemocněním páteře a míchy. Kromě kloubní výživy a léků proti bolesti, které užíváte je možné přidávat v případě onemocnění míchy a periferních nervů vit B. Je vhodné pravidelně kontrolovat zdravotní Vaší fenky stav klinickým vyšetřením, provést laboratorní vyšetření krve a moči, ultrazvuk a RTG. Očkovat lze jenom zdravé zvíře. Je třeba být v pravidelném kontaktu s Vaším veterinárním lékařem, který psa zná a provede potřebná vyšetření.

Další zajímavý obsah

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?