CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Fena, výtok

Otázka 10.11.2016     Pes

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně šestileté feny Argentinské dogy. Fena je kastrovaná (od dvou let, často hárala, přecházela z hárání do falešné březosti). Od té doby mívá čas od času výtok z pochvy, bezbarvý, spíš tekutý než hrudkovitý, ale bývá zapáchající (ne vždy). Opakuje se to zhruba po půl roce vždy několik týdnů a poté je opět bez výtoku. Potravu i vodu přijímá normálně, chuť má, je aktivní. Vody tedy vždy vypila oproti ostatním psům hodně. S vetem jsem konzultovala již dříve, ale ráda bych znala také druhý názor. Je nějaké vyšetření, které by bylo vhodné provést? Mě totiž vůbec nenapadá, co by to mohlo způsobovat nebo zda to u ní může být normální.

Veterinář odpovídá Veterinární klinika MyVet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, výtok může být způsoben lokálním zánětem ve výduti vulvy, kde mohou zůstávat zbytky moči. Tohle však není jediná příčina, ketrá to může způsobovat. Je vhodné cytologicky vyšetřit stěr z vulvy a případně vyloučit jiné záněty či udělat sonografické vyšetření. Jakékoliv výtoky mimo dobu hárání rozhodně normální nejsou. Mělo by se však vždy posoudit zda se jedná nebo nejedná o zdravotní problém. S pozdravem MVDr. Popelka

Další zajímavý obsah

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?