CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Fena, výtok

Otázka 10.11.2016     Pes

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně šestileté feny Argentinské dogy. Fena je kastrovaná (od dvou let, často hárala, přecházela z hárání do falešné březosti). Od té doby mívá čas od času výtok z pochvy, bezbarvý, spíš tekutý než hrudkovitý, ale bývá zapáchající (ne vždy). Opakuje se to zhruba po půl roce vždy několik týdnů a poté je opět bez výtoku. Potravu i vodu přijímá normálně, chuť má, je aktivní. Vody tedy vždy vypila oproti ostatním psům hodně. S vetem jsem konzultovala již dříve, ale ráda bych znala také druhý názor. Je nějaké vyšetření, které by bylo vhodné provést? Mě totiž vůbec nenapadá, co by to mohlo způsobovat nebo zda to u ní může být normální.

Veterinář odpovídá Veterinární klinika MyVet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, výtok může být způsoben lokálním zánětem ve výduti vulvy, kde mohou zůstávat zbytky moči. Tohle však není jediná příčina, ketrá to může způsobovat. Je vhodné cytologicky vyšetřit stěr z vulvy a případně vyloučit jiné záněty či udělat sonografické vyšetření. Jakékoliv výtoky mimo dobu hárání rozhodně normální nejsou. Mělo by se však vždy posoudit zda se jedná nebo nejedná o zdravotní problém. S pozdravem MVDr. Popelka

Další zajímavý obsah

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?