CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Fena, výtok

Otázka 10.11.2016     Pes

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně šestileté feny Argentinské dogy. Fena je kastrovaná (od dvou let, často hárala, přecházela z hárání do falešné březosti). Od té doby mívá čas od času výtok z pochvy, bezbarvý, spíš tekutý než hrudkovitý, ale bývá zapáchající (ne vždy). Opakuje se to zhruba po půl roce vždy několik týdnů a poté je opět bez výtoku. Potravu i vodu přijímá normálně, chuť má, je aktivní. Vody tedy vždy vypila oproti ostatním psům hodně. S vetem jsem konzultovala již dříve, ale ráda bych znala také druhý názor. Je nějaké vyšetření, které by bylo vhodné provést? Mě totiž vůbec nenapadá, co by to mohlo způsobovat nebo zda to u ní může být normální.

Veterinář odpovídá Veterinární klinika MyVet PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, výtok může být způsoben lokálním zánětem ve výduti vulvy, kde mohou zůstávat zbytky moči. Tohle však není jediná příčina, ketrá to může způsobovat. Je vhodné cytologicky vyšetřit stěr z vulvy a případně vyloučit jiné záněty či udělat sonografické vyšetření. Jakékoliv výtoky mimo dobu hárání rozhodně normální nejsou. Mělo by se však vždy posoudit zda se jedná nebo nejedná o zdravotní problém. S pozdravem MVDr. Popelka

Další zajímavý obsah

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?