CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Doba trávení, urychlení

Otázka 19.1.2019     Pes

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat ohledně trávení našeho tříměsičního štěňátka pomeraniana, které má momentalně do 1,2kg. Když jsme si jí vzali od paní chovatelky, říkala, že vykoná potřebu do 20 minut po jídle. Od té doby, co jsme si jí přivezli domů, tak jde na záchod až tak za 4-8 hodin, hodně se to liší. Přešli jsme i na jiné granule a pořád žádné zlepšení. U veterináře vše v pořádku. Co by prosím mohli urychlit trávení? Děkuji za radu.

Veterinář odpovídá PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, toto není rozhodně žádná patologie, vylučování probíhá u každého jedince různě. Důležité je, že na stolici chodí denně, nebolí ji bříško, žere s chutí a přibírá. Takovými časovými údaji si vůbec nelámejte hlavu, je nesmysl udávat údaje kdy se má pejsek vyprázdnit. Je možné, že chovatelka to myslela spíše tak, že obvykle to tak bývá, aby se Vám lépe dařilo načasovat venčení při trénování pejska chodit na stolici ven. Užívejte si radostné dny se štěňátkem!

Další zajímavý obsah

Hobby

Zoonózy útočí: 10 nepostradatelných hygienických návyků, když máte doma mazlíčka

Kdy jste naposledy vyměnili své kočce písek v toaletě a psovi pořádně umyli misku? Naše mazlíčky zbožňujeme, proto je také máme, jejich přítomnost s sebou ale přináší navíc bakterie a roztoče, a tedy i vyšší nároky na hygienu. A co teprve tehdy, když máte děti. Čistá domácnost je zdravá domácnost a o domovu se zvířátky to platí dvojnásob. Zoonózy totiž v nečistém prostředí číhají na každém kroku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?