CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Coronaviroza štěnat

Otázka 7.1.2018     Pes

Dobrý den, před pár dny jsem si vzala 8mi týdenní fenečku, která byla zachráněna ze špatných podmínek, nebyla kojená a při převodu z jiného města se nakazila coronovirem, což jsem nevěděla. Fenečka mi z ničeho nic po dvou dnech zemřela. U sourozencu byla tato infekce také potvrzena a zepřely další-přežila jen jedna. Ta se léčí antibiotikama a zdá se, že je v pořádku. Chci se zeptat, zda po přeléčení a po vakcinaci proti této infekci se to může vrátit popřípadě zda to mohlu fenku nějak do budoucna omezit. Zasáhlo nás to a zvažujeme nad dalším štětem, ale bojíme se aby v našem prostředí infekce stále nepřetrvávala a nové se opět nenakazilo. U veterináře jsem zakoupila desinfekci a vše vyčistila, ale i tak se bojíme. Tahle zkušenost nás velmi zasáhla a chceme se o tomto raději poradit s odborníkem. Děkuji.

Odpovídá veterinář MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, je mně moc líto Vaší ztráty. Nicméně se jednalo zřejmě opravdu o štěňata, která na tom byla po imunitní stránce moc špatně. Koronavirus se v populaci psů vyskytuje velmi často. Onemocnění postihuje zejména štěňata do 1 roku stáří, především v hromadných chovech. Nejvnímavější jsou štěňata ve věku 6-9 týdnů. Zdrojem viru jsou výkaly infikovaného jedince. K přenosu viru dochází peroorální cestou kontaminovaným krmivem, vodou, předměty apod. I když je jeho nakažlivost vysoká, úmrtnost je nízká. Koronavirus psů je vzhledem k přítomnosti lipidového obalu snadno likvidován lipoidními rozpouštědly. Je poměrně málo odolný a většina běžných desinfekčních prostředků jej spolehlivě ničí. Proto bych se nebála a nové štěně z ověřeného chovu pořídila, ať máte doma zase veselo. Vakcinace proti koronaviru je nadstandartní. Přeji hezký večer.

Další zajímavý obsah

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?