CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Coronaviroza štěnat

Otázka 7.1.2018     Pes

Dobrý den, před pár dny jsem si vzala 8mi týdenní fenečku, která byla zachráněna ze špatných podmínek, nebyla kojená a při převodu z jiného města se nakazila coronovirem, což jsem nevěděla. Fenečka mi z ničeho nic po dvou dnech zemřela. U sourozencu byla tato infekce také potvrzena a zepřely další-přežila jen jedna. Ta se léčí antibiotikama a zdá se, že je v pořádku. Chci se zeptat, zda po přeléčení a po vakcinaci proti této infekci se to může vrátit popřípadě zda to mohlu fenku nějak do budoucna omezit. Zasáhlo nás to a zvažujeme nad dalším štětem, ale bojíme se aby v našem prostředí infekce stále nepřetrvávala a nové se opět nenakazilo. U veterináře jsem zakoupila desinfekci a vše vyčistila, ale i tak se bojíme. Tahle zkušenost nás velmi zasáhla a chceme se o tomto raději poradit s odborníkem. Děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, je mně moc líto Vaší ztráty. Nicméně se jednalo zřejmě opravdu o štěňata, která na tom byla po imunitní stránce moc špatně. Koronavirus se v populaci psů vyskytuje velmi často. Onemocnění postihuje zejména štěňata do 1 roku stáří, především v hromadných chovech. Nejvnímavější jsou štěňata ve věku 6-9 týdnů. Zdrojem viru jsou výkaly infikovaného jedince. K přenosu viru dochází peroorální cestou kontaminovaným krmivem, vodou, předměty apod. I když je jeho nakažlivost vysoká, úmrtnost je nízká. Koronavirus psů je vzhledem k přítomnosti lipidového obalu snadno likvidován lipoidními rozpouštědly. Je poměrně málo odolný a většina běžných desinfekčních prostředků jej spolehlivě ničí. Proto bych se nebála a nové štěně z ověřeného chovu pořídila, ať máte doma zase veselo. Vakcinace proti koronaviru je nadstandartní. Přeji hezký večer.

Další zajímavý obsah

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?