CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Coronaviroza štěnat

Otázka 7.1.2018     Pes

Dobrý den, před pár dny jsem si vzala 8mi týdenní fenečku, která byla zachráněna ze špatných podmínek, nebyla kojená a při převodu z jiného města se nakazila coronovirem, což jsem nevěděla. Fenečka mi z ničeho nic po dvou dnech zemřela. U sourozencu byla tato infekce také potvrzena a zepřely další-přežila jen jedna. Ta se léčí antibiotikama a zdá se, že je v pořádku. Chci se zeptat, zda po přeléčení a po vakcinaci proti této infekci se to může vrátit popřípadě zda to mohlu fenku nějak do budoucna omezit. Zasáhlo nás to a zvažujeme nad dalším štětem, ale bojíme se aby v našem prostředí infekce stále nepřetrvávala a nové se opět nenakazilo. U veterináře jsem zakoupila desinfekci a vše vyčistila, ale i tak se bojíme. Tahle zkušenost nás velmi zasáhla a chceme se o tomto raději poradit s odborníkem. Děkuji.

Odpověď MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, je mně moc líto Vaší ztráty. Nicméně se jednalo zřejmě opravdu o štěňata, která na tom byla po imunitní stránce moc špatně. Koronavirus se v populaci psů vyskytuje velmi často. Onemocnění postihuje zejména štěňata do 1 roku stáří, především v hromadných chovech. Nejvnímavější jsou štěňata ve věku 6-9 týdnů. Zdrojem viru jsou výkaly infikovaného jedince. K přenosu viru dochází peroorální cestou kontaminovaným krmivem, vodou, předměty apod. I když je jeho nakažlivost vysoká, úmrtnost je nízká. Koronavirus psů je vzhledem k přítomnosti lipidového obalu snadno likvidován lipoidními rozpouštědly. Je poměrně málo odolný a většina běžných desinfekčních prostředků jej spolehlivě ničí. Proto bych se nebála a nové štěně z ověřeného chovu pořídila, ať máte doma zase veselo. Vakcinace proti koronaviru je nadstandartní. Přeji hezký večer.

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?