CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Coronaviroza štěnat

Otázka 7.1.2018     Pes

Dobrý den, před pár dny jsem si vzala 8mi týdenní fenečku, která byla zachráněna ze špatných podmínek, nebyla kojená a při převodu z jiného města se nakazila coronovirem, což jsem nevěděla. Fenečka mi z ničeho nic po dvou dnech zemřela. U sourozencu byla tato infekce také potvrzena a zepřely další-přežila jen jedna. Ta se léčí antibiotikama a zdá se, že je v pořádku. Chci se zeptat, zda po přeléčení a po vakcinaci proti této infekci se to může vrátit popřípadě zda to mohlu fenku nějak do budoucna omezit. Zasáhlo nás to a zvažujeme nad dalším štětem, ale bojíme se aby v našem prostředí infekce stále nepřetrvávala a nové se opět nenakazilo. U veterináře jsem zakoupila desinfekci a vše vyčistila, ale i tak se bojíme. Tahle zkušenost nás velmi zasáhla a chceme se o tomto raději poradit s odborníkem. Děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, je mně moc líto Vaší ztráty. Nicméně se jednalo zřejmě opravdu o štěňata, která na tom byla po imunitní stránce moc špatně. Koronavirus se v populaci psů vyskytuje velmi často. Onemocnění postihuje zejména štěňata do 1 roku stáří, především v hromadných chovech. Nejvnímavější jsou štěňata ve věku 6-9 týdnů. Zdrojem viru jsou výkaly infikovaného jedince. K přenosu viru dochází peroorální cestou kontaminovaným krmivem, vodou, předměty apod. I když je jeho nakažlivost vysoká, úmrtnost je nízká. Koronavirus psů je vzhledem k přítomnosti lipidového obalu snadno likvidován lipoidními rozpouštědly. Je poměrně málo odolný a většina běžných desinfekčních prostředků jej spolehlivě ničí. Proto bych se nebála a nové štěně z ověřeného chovu pořídila, ať máte doma zase veselo. Vakcinace proti koronaviru je nadstandartní. Přeji hezký večer.

Další zajímavý obsah

Jak poznám, že je fena březí?

Pokud neplánujete, že vaše fenka bude mít za svůj život štěňátka, je nejlepším řešením kastrace. Ušetříte jí tak v některých případech trápení a zdravotní komplikace. Pokud se však rozhodnete pro ten velký krok a dovolíte jí, aby štěňata měla, čeká vás zaručeně velké dobrodružství.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?