CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chromnutí zadních nohou

Otázka 31.5.2020     Pes

Prosím, máme fenu Retrívra, 12 let, má artrózu a problémy s pohybem zadních nohou. Štěňata neměla. Rtg potvrdilo skoliózu a artrozu Bere geloren,dostáváme injekce( ale bez účinků) ale dotaz. Lze podat Nimesil proti bolesti a otokům ? Chceme jí ulevit od bolesti, jinak je velmi živá a má o všechno zájem. Děkuji moc. Fitzner. fitzner@seznam.cz

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Vaisová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, nimesulid pejskovi podat lze, byl do veterinární praxe nedávno přiveden na bolesti při osteoartrididě, ale pouze u konkrétního zvířete, kdy veterinář posoudí jeho zdravotní stav a také vhodnost podání určité dávky. Každopádně vhodnější pro pejska je meloxicam v dávce 1mg/10kg živé váhy psa. Pokud pejskovi léky na bolest nezabírají, tak poproste veterinárního lékaře ať vám zkusí dát jiné. Každopádně doporučuji pejskovi koupit kloubní výživu se složkou MSM - methylsulfonylmethan, která působí proti zánětu a bolesti v kloubech. Jsou to přípravky Alavis canabiflex, Roboran chondro 6. S pozdravem MVDr. Vaisová Petra

Reakce od tazatele

Moc děkuji Fitzner

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?