CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chování psa

Otázka 7.1.2019     Pes

Dobrý den, máme celkem 3 pejsky. Dvě fenky (dvouletá kříženka dobrmana s dogou Connie a osmiměsíční boder kolie Mia) a jednoho psa (zlatý retrívr Falco 10let). Až donedávna spolu vycházeli výborně. Mia začala 20.12.18 poprvé hárat a cca měsíc před tím začala na Connie, která je kastrovaná (máme jí z útulku a bylo to podmínkou adopční smlouvy), útočit. Vše se hodně zhoršilo v době hárání, holky už vůbec nemůžou být spolu, Mia Connie nesnese, musíme je držet odděleně. Connie je hrozně hodná, Mie by neublížila. Můžete nám poradit, co máme dělat? Co je příčinou? Moc děkuji, Novotná.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vaše fenka Mia je dominantní a nebude jednoduché si s tím poradit. Projevilo se to v době dospívání, v době velkých hormonálních změn. Někdy k úpravě chování fence pomůžou štěňata, pokud toto zkusit není pro vás akceptovatelné, tak bych doporučila Miu také vykastrovat, vyhnete se tím přiostření vztahů v době hárání. Je každopádně potřeba trpělivě,ale důsledně vychovávat Miu a nedovolit jí agresivní chování vůči Connie. Naučit a odnaučit se dá cokoli,ale je to běh na dlouhou trať.

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?