CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Chování psa

Otázka 7.1.2019     Pes

Dobrý den, máme celkem 3 pejsky. Dvě fenky (dvouletá kříženka dobrmana s dogou Connie a osmiměsíční boder kolie Mia) a jednoho psa (zlatý retrívr Falco 10let). Až donedávna spolu vycházeli výborně. Mia začala 20.12.18 poprvé hárat a cca měsíc před tím začala na Connie, která je kastrovaná (máme jí z útulku a bylo to podmínkou adopční smlouvy), útočit. Vše se hodně zhoršilo v době hárání, holky už vůbec nemůžou být spolu, Mia Connie nesnese, musíme je držet odděleně. Connie je hrozně hodná, Mie by neublížila. Můžete nám poradit, co máme dělat? Co je příčinou? Moc děkuji, Novotná.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vaše fenka Mia je dominantní a nebude jednoduché si s tím poradit. Projevilo se to v době dospívání, v době velkých hormonálních změn. Někdy k úpravě chování fence pomůžou štěňata, pokud toto zkusit není pro vás akceptovatelné, tak bych doporučila Miu také vykastrovat, vyhnete se tím přiostření vztahů v době hárání. Je každopádně potřeba trpělivě,ale důsledně vychovávat Miu a nedovolit jí agresivní chování vůči Connie. Naučit a odnaučit se dá cokoli,ale je to běh na dlouhou trať.

Další zajímavý obsah

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes a kočka s průkazem původu: nutnost, nebo předražený papír?

Chov plemen psů a koček podléhá mnoha trendům. Některým lidem na trendech nezáleží a chtějí jen udělat dobrý skutek a pořídí si nalezence z útulku. Jiní mají jasnou představu o plemeni a tady už nastává otázka, kde a za jakých podmínek si svého mazlíčka pořídit. Je nutno brát v potaz, že kočka i pes je velký závazek a bude nám dělat radost po mnoho let. Tak tedy s průkazem původu, nebo bez?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?