CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Časté záněty HCD u psa

Otázka 9.1.2018     Pes

Dobrý den,naše 2 letá fenka Všsp trpí na až hnisavé rýmy. +- co čtvrt roku, musí brát i ATB. Jinak je vitální a bez zjevných problémú. Již jako štěněti ji mléčná strava vytékala nosem, přechodem na tuhou potravu se stav upravil. Barfujeme. Mohou časté záněty, mít špatný vliv do budoucna...? Nemáme nechat udělat skopické výš. ? Může být přícinou zánětů - možný rozštěp, který by šel odstranit? Teda, jestli se u psů takové zákroky provádějí. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Marie Ranochová.

Odpovídá veterinář Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle příznaků, které uvádíte, by se opravdu mohlo jednat o rozštěp patra, až už měkkého nebo tvrdého (případně obojí). K diagnóze postačí lehká sedace a prohlédnutí patra a hrtanu. Může jít "jen" o rozštěp měkkého patra, který se vyšetřením při vědomí zvířete ne vždy hned ukáže. Tyto potíže, rozštěpy, se určitě dají operovat, a ve vašem případě je to více než vhodné (rozumějte pokud způsobuje klinické potíže). Pokud by se rozštěp patra neprokázal, je vhodné provést rhinoskopii (endoskopii nosu) a zjistit, kde je příčina zánětů. Z mé zkušenosti, pokud by byl na vině rozštěp, tak než se spraví, je vhodné podávat potravu z vyvýšeného místa, třeba na schodu nebo stoličce, aby při jídle měl pes hlavu výše než nos. Ale ani tak se zcela nezabrání proniknutí potravy do nosní dutiny. operovat rozštěp lze, je nutné však říct, že se v některých případech mohou být operace i dvě, podle rozsahu rozštěpu. Pěkný večer, VŠ

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak zastavit průjem a zvracení u psa

Průjem i zvracení jsou velmi častým problémem u psů. Zejména proto, že někteří doslova sežerou, na co přijdou. Někteří mohou ale průjmem trpět v důsledku važných zdravotních problémů a vyžadují pozornost hlavně tehdy, pokud se potíže dostavují pravidelně nebo alespoň velmi často.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?