CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Časté záněty HCD u psa

Otázka 9.1.2018     Pes

Dobrý den,naše 2 letá fenka Všsp trpí na až hnisavé rýmy. +- co čtvrt roku, musí brát i ATB. Jinak je vitální a bez zjevných problémú. Již jako štěněti ji mléčná strava vytékala nosem, přechodem na tuhou potravu se stav upravil. Barfujeme. Mohou časté záněty, mít špatný vliv do budoucna...? Nemáme nechat udělat skopické výš. ? Může být přícinou zánětů - možný rozštěp, který by šel odstranit? Teda, jestli se u psů takové zákroky provádějí. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Marie Ranochová.

Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle příznaků, které uvádíte, by se opravdu mohlo jednat o rozštěp patra, až už měkkého nebo tvrdého (případně obojí). K diagnóze postačí lehká sedace a prohlédnutí patra a hrtanu. Může jít "jen" o rozštěp měkkého patra, který se vyšetřením při vědomí zvířete ne vždy hned ukáže. Tyto potíže, rozštěpy, se určitě dají operovat, a ve vašem případě je to více než vhodné (rozumějte pokud způsobuje klinické potíže). Pokud by se rozštěp patra neprokázal, je vhodné provést rhinoskopii (endoskopii nosu) a zjistit, kde je příčina zánětů. Z mé zkušenosti, pokud by byl na vině rozštěp, tak než se spraví, je vhodné podávat potravu z vyvýšeného místa, třeba na schodu nebo stoličce, aby při jídle měl pes hlavu výše než nos. Ale ani tak se zcela nezabrání proniknutí potravy do nosní dutiny. operovat rozštěp lze, je nutné však říct, že se v některých případech mohou být operace i dvě, podle rozsahu rozštěpu. Pěkný večer, VŠ

Další zajímavý obsah

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?