CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Bulka na hrudi

Otázka 4.12.2018     Pes

Dobrý den, mám 9 letého krizenecka kokršpaněla . Před měsícem podstoupil preventivní odběr krve a moči. Vše bylo v pořádku jen v moči nalezli eurocyty ale pouze jeden křížek. Dnes jsem si ho hadila pod krkem a na hrudi jsem nahmatala malinkou pulcentimetrovou tvrdší bulku . Nevím zda plašit a rychle běžet k veterináři nebo pozorovat velikost bulky a v případě zvětšení navštívit lékaře. Před 14 dny dobral ATB po rvačce se psem (mel trošku otevřené kousance na obličeji tak nevím jestli to může s tím souviset. Děkuji moc za rady .

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zastáváme názor, že pro klid duše je každou bulku lepší napíchnout a udělat cytologické vyšetření (podívat se, jaké jsou v ní buňky pod mikroskopem). Proč čekat, když můžeme hned vyloučit zhoubný nádor jednoduchým vyšetřením. Pokud je cytologie neprůkazná, pak můžeme čekat, jaký bude mít bulka vývoj, a pokud se zvětšuje nebo se 2 měsíce nezmenšuje, tak ji raději odstranit.

Reakce od tazatele

Dobře , ale nechci zbytečně psa házet do narkózy. A z krve tedy z klasického naberu co mu brali nelze poznat zda by mohl mít nádor zhoubný či nikoliv ? A kdyby se jednalo třeba o liptom tudíž o tukovou bulku ta se i zmenšuje ?Moc děkuji za odpověď

Reakce od veterináře

Dobrý den, to napíchnutí bulky jehlou se dělá bez narkózy. Nebolí to o nic víc, než klasická injekce. Z krve se bohužel o nádorech nic poznat nedá. Lipomy se nezmenšují, ale mají typicky měkkou konzistenci - nicméně i lipomy je dobré napíchnout a diagnózu si ověřit.

Reakce od tazatele

Dobře tak Vám moc děkuji. Tohle je taková malinkatá kulička kterou vězňů s kůží mezi dva prsty a je poněkud tvrdší . :-( zajdu na tu cytologii.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?