CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Bulka na hrudi

Otázka 4.12.2018     Pes

Dobrý den, mám 9 letého krizenecka kokršpaněla . Před měsícem podstoupil preventivní odběr krve a moči. Vše bylo v pořádku jen v moči nalezli eurocyty ale pouze jeden křížek. Dnes jsem si ho hadila pod krkem a na hrudi jsem nahmatala malinkou pulcentimetrovou tvrdší bulku . Nevím zda plašit a rychle běžet k veterináři nebo pozorovat velikost bulky a v případě zvětšení navštívit lékaře. Před 14 dny dobral ATB po rvačce se psem (mel trošku otevřené kousance na obličeji tak nevím jestli to může s tím souviset. Děkuji moc za rady .

Veterinář odpovídá Veterinární klinika Zodiacus 97 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, zastáváme názor, že pro klid duše je každou bulku lepší napíchnout a udělat cytologické vyšetření (podívat se, jaké jsou v ní buňky pod mikroskopem). Proč čekat, když můžeme hned vyloučit zhoubný nádor jednoduchým vyšetřením. Pokud je cytologie neprůkazná, pak můžeme čekat, jaký bude mít bulka vývoj, a pokud se zvětšuje nebo se 2 měsíce nezmenšuje, tak ji raději odstranit.

Reakce od tazatele

Dobře , ale nechci zbytečně psa házet do narkózy. A z krve tedy z klasického naberu co mu brali nelze poznat zda by mohl mít nádor zhoubný či nikoliv ? A kdyby se jednalo třeba o liptom tudíž o tukovou bulku ta se i zmenšuje ?Moc děkuji za odpověď

Reakce od veterináře

Dobrý den, to napíchnutí bulky jehlou se dělá bez narkózy. Nebolí to o nic víc, než klasická injekce. Z krve se bohužel o nádorech nic poznat nedá. Lipomy se nezmenšují, ale mají typicky měkkou konzistenci - nicméně i lipomy je dobré napíchnout a diagnózu si ověřit.

Reakce od tazatele

Dobře tak Vám moc děkuji. Tohle je taková malinkatá kulička kterou vězňů s kůží mezi dva prsty a je poněkud tvrdší . :-( zajdu na tu cytologii.

Další zajímavý obsah

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?