VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Boule na noze u psa

Otázka 23.8.2021     Pes

Dobrý den, Chtěla bych Vas moc požádat o Váš názor. Před cca 2 měsíci jsme začali řešit občasné kulhání jezevčíka (bude mu 9 let). Na RTG artróza, za cca14 dni boule na stehně, trisle a modrina- uzavřeno jako napraskly sval. Za dalsich 14 dni opet modrina na noze a trosku brise. Po tydnu modřina na hrudníku a břiše, velmi velka, světlé dásne, ale pes aktivní. Odběry krve: hemoglobin 90, trombocyty 52, červené krvinky minimálně snížené. Biochemie, leukocyty,ostatní odběry a moč v pořádku. Uz bricha v poradku, bez krvaceni, trosku zvetsene jatra. Na týden dostal ATB synolux,kanavit 10kapek denně a Wehemo 1ml denně. Za týden kontrolní odběry krve: hemoglobin 98, trombocyty 90, ostatní odběry opět v normě. Pes je stále veselý, jí, pije, běhá po 3 a někdy i po 4. Občas ho to boli a podáváme tramal, ale na dotek boule není bolestivá, při masírování usíná, je mu to příjemné. Občas mažu liotonem. Nyní se pokračuje v podávání wehemo a poté další odběry. Po zlepseni vysledku krve by se možná provedla biopsie. Chtěla bych se Vás zeptat jaký je váš názor, zda se jedná opravdu jen o sval. V priloze zasilam fotografii, stehno je vyholene pro lepsi prehled a mazani liotonem. Moc děkuji za ochotu. Přeji krásný den.

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, doporučit lze především pokračování diagnostiky - zjistit příčinu tvorby hematomů (přesná příčina snížené srážlivosti, vyloučit infekci a nádory). U boule na stehně lze doporučit minimálně USG a FNAB. Pokud váš veterinář specializovaná vyšetření neprovádí, požádejte jej o vystavení zprávy a odeslání na referenční pracoviště. Jde o běžný postup. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?