VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Boule na noze u psa

Otázka 23.8.2021     Pes

Dobrý den, Chtěla bych Vas moc požádat o Váš názor. Před cca 2 měsíci jsme začali řešit občasné kulhání jezevčíka (bude mu 9 let). Na RTG artróza, za cca14 dni boule na stehně, trisle a modrina- uzavřeno jako napraskly sval. Za dalsich 14 dni opet modrina na noze a trosku brise. Po tydnu modřina na hrudníku a břiše, velmi velka, světlé dásne, ale pes aktivní. Odběry krve: hemoglobin 90, trombocyty 52, červené krvinky minimálně snížené. Biochemie, leukocyty,ostatní odběry a moč v pořádku. Uz bricha v poradku, bez krvaceni, trosku zvetsene jatra. Na týden dostal ATB synolux,kanavit 10kapek denně a Wehemo 1ml denně. Za týden kontrolní odběry krve: hemoglobin 98, trombocyty 90, ostatní odběry opět v normě. Pes je stále veselý, jí, pije, běhá po 3 a někdy i po 4. Občas ho to boli a podáváme tramal, ale na dotek boule není bolestivá, při masírování usíná, je mu to příjemné. Občas mažu liotonem. Nyní se pokračuje v podávání wehemo a poté další odběry. Po zlepseni vysledku krve by se možná provedla biopsie. Chtěla bych se Vás zeptat jaký je váš názor, zda se jedná opravdu jen o sval. V priloze zasilam fotografii, stehno je vyholene pro lepsi prehled a mazani liotonem. Moc děkuji za ochotu. Přeji krásný den.

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, doporučit lze především pokračování diagnostiky - zjistit příčinu tvorby hematomů (přesná příčina snížené srážlivosti, vyloučit infekci a nádory). U boule na stehně lze doporučit minimálně USG a FNAB. Pokud váš veterinář specializovaná vyšetření neprovádí, požádejte jej o vystavení zprávy a odeslání na referenční pracoviště. Jde o běžný postup. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz.

Další zajímavý obsah

Hobby

Pes, strach, silvestr: řešení na poslední chvíli, veterináři radí

Máte doma malého anebo velkého strašpytlíka? Konec roku se vždy nese ve znamení oslav, už přes den se ozývají petardy a večer přicházejí na řadu ohňostroje. I přes to, že čím dál více měst ustupuje od odpalování ohňostrojů, stále je to aktuální téma pro naše kamarády. Pokud máte doma strašpytlíka a kvůli vánočnímu shonu jste se nestihli poradit se svým veterinárním lékařem, nemusí to hned znamenat, že si oslavu společně neužijete.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

10 znamení, že má váš pes či kočka možná rakovinu

Mnoho lidí se neuvědomuje, že rakovina se týká nejen člověka, ale také našich domácích mazlíčků. Rakovina patří mezi nejčastější zabijáky psů i koček. Zde je několik příznaků, které vám napoví, že s vaším mazlíkem není něco v pořádku. Nutně to nemusí znamenat to nejhorší, je ale potřeba co nejrychleji vyhledat veterináře. Stejně jako u lidí platí – čím dříve se na nemoc přijde, tím lépe.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?