CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Blechy v domácnosti

Otázka 13.4.2018     Pes

Dobrý den, dnes jsem na sobě našla blechu. Mám doma dvě kočky a psa. Už jednou jsem s blechama bojovala, ale to jsem měla v domácnosti pouze kocoura, který je chytil jako malý ve špatném prostředí. Až za půl roku boje jsme se blech zbavili, to už bude dva roky a najednou dnes na sobě najdu blešku. Prosím poradíte mi co s tím? Co aplikovat na kočky a co na psa, aby to bylo co nejúčinnější. K tomu jsem těhotná v šestém měsíci a nechci znovu opakovat půlroční boj s blechama. Kočky ani psa nepozoruji, že by se nějak výrazně více škrabali, blechy jsem na nich také neobjevila. Před dvěma roky jsem na kocoura použila šampon proti blechám následně pipetu proti klíšťatům a k tomu všemu jsem mu po třech dnech nasadila ještě obojek. Ale těch sprejů co jsem vystříkala po celém bytě bylo také dost. A bohužel jsem to musela několikrát opakovat takže to lezlo dost do peněz. Teď k tomu ještě čekáme mimčo a znovu to celé opakovat, zvláště k tomu když nám těch zvířat přibilo, se docela děsím.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, boj s blechami nemusí být drahý ani složitý, pokud se postupuje racionálně. Bleší larvy vydrží v prostředí i půl roku, proto je třeba nedat jim po tuto dobu šanci najít hostitele, jímž jsou psi a kočky. Doporučuji následující zásady: 1) Vždy ošetřit všechna zvířata v domácnosti naráz, i pokud na nich blechy nevidíte. To, že je nenajdete, neznamená, že tam nejsou. 2) Použijte preparát s co nejdelší dobou působení (obojek, tableta nebo pipeta Bravecto) nebo dodržujte stanovené intervaly dávkování (3-4 týdny u pipet). Použijte přednostně preparát, který účinkuje i na prostředí (mívají v názvu Combo). S výběrem přípravku Vám pomůže Váš veterinář. Ve Zverimexech a lékárnách Vám prodají cokoliv, i co nepotřebujete, např. naprosto neúčinné šampony. 3) Zlikvidujte nebo vyperte textilie, na kterých zvířata spí. Tam bývá larev nejvíc. Spreje na prostředí jsou pouze doplňkem boje s blechami a při správném ošetření zvířat nejsou nutné. Blechy, které nenajdou vnímavého hostitele, zahynou. Přeju úspěšnou válku proti blechám, s pozdravem Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?