CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

anestezie

Otázka 16.2.2020     Pes

Dobrý den, plánuji kastraci své fenky malého knírače - je zdravá, po druhém hárání. Lékařka ke které chodíme však nemá inhalační anestezii. Mám z toho obavy - jsou oprávněné? Mám raději vyhledat jiného lékaře, který tuto metodu používá? Děkuji za odpověď. Heimerlová Halina

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Inhalační i intravenózní ("injekční") anestezie jsou metody naprosto srovnatelné a z hlediska bezpečnosti a možnosti výskytu komplikací na stejné úrovni. Samozřejmě pokud jsou daným veterinářem správně zvládnuté a rutinně používané. Obecně doporučitelné je i u mladých a zdravých zvířat provedení předoperačního vyšetření, které by mohlo odhalit dosud skryté zdravotní poruchy, které by mohly vést ke komplikacím v anestezii. Tak, jak je samozřejmostí v humánní medicíně. Mimochodem, trendy v humánní medicíně se v současnosti posunují od inhalační anestezie ke kontinuální intravenózní, právě pro nižší rizikovost. Samozřejmě záleží na typu zákroku, např. u nitrohrudní operace je inhalační anestezie s řízenou ventilací naprostá nutnost. U "běžné" kastrace není důvod obávat se vedení anestezie podáváním anestetik nitrožilní kanylou. U jednotlivých veterinářů se samozřejmě můžete setkat s odlišnými názory podporujícími právě jimi používanou metodu. Pokud své veterinářce všeobecně důvěřujete a víte, že její klienti jsou s jí prováděnými zákroky spokojení, není důvod hledat jinde. S pozdravem, Jan Havránek.

Další zajímavý obsah

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Máme doma štěně: 6 (zlo)zvyků, které by vás neměly překvapit

Přinesli jste si domů kuličku štěstí a najednou se vám honí hlavou milion otázek. Proč tolik spí? Proč při hlazení chňape po prstech? Co znamenají pravidelné závody po obýváku? A vyroste z toho někdy? Ačkoli vás chování vašeho štěňátka může vyvádět z míry, většina novopečených štěněčích rodičů zažívá to samé. Následující seznam vám možná některé záhady pomůže odkrýt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?