CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Anální žlázky

Otázka 21.4.2019     Pes

Dobrý den,ráno jsme objevili u našeho pejska ránu pod konečníkem. Vykusuje si to a asi ho to hodně svědí. Zkoušeli jsme to vymáčknout a tekla z toho taková světle hnědá tekutina s příměsí krve. Pejsek si hraje, není apatický, tváří se v pohodě ale tohle si strašně kouše. Děsí mně ta díra co v té bouli je.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 - Satalice PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Jedná se o prasklý absces anální žlázky.Je třeba zajít k veterináři, který nasadí ATB a ochr.límec,proti proti kousání.Ucpání análn.žlázek je důsledek tzv.dysbiózy / osazení tlust.střeva hnilobn.baktériemi v důsledku nevhodného krmení / chem.konzerv.látky.,zchutňovadla.,barviva apod./. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den moc děkuji za vysvětlení, druhý den si to už nevykusuje, ale jen občas olizuje. Už to není rudé, ale jen lehce červené. K veterináři zítra samozřejmě zamířime. Strašně mně vyděsilo aby to nebyl nádor nebo něco takového. Granule kupujeme kvalitní, BritCare, Samsfield nebo Eukanuba. Takže to mohou způsobit pamlsky? Můžeme psovi podávat maso Barf? A spíše syrové nebo vařené? Neublíží mu to? Moc děkuji S pozdravem Hana Kopečková

Reakce od veterináře

Dobrý den. Maso ano spíše vařené / spíše kuřecí /, k tomu nějakou zeleninu /vařenou/.Pamlsky jsou většinou se zchutňovadly,barvivy a chemickými látkami, tak ty ne. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?