CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Štěně z množírny: 4 varovné signály, že původ pejska není v pořádku

25.1.2017    20 911 přečtení    142 hodnocení     6 komentáře

Hobby

Stále častěji se setkáváme s termínem „množírna psů“ a ČR se v tomto směru stává neblaze proslulou. Jak se tomuto fenoménu vyhnout, případně s ním bojovat? Popisuje Nadace na ochranu zvířat.

Jak se vyhnout koupi zvířátka z množírny

Jediná jistota je koupit si štěně s průkazem původu z ověřené chovatelské stanice s dobrými referencemi. 
Pokud touto cestou budoucí majitel štěňátka jít nechce, riskuje možné zdravotní komplikace zvířete a může se stát, že se stane mimoděk finančním zdrojem takzvané „množírny“ psů. 

Před tímto druhem podnikání vás může varovat několik varovných signálů:

  • Prodávající má více plemen v nabídce, především módních, a nabízí více inzerátů, stále se opakujících v delším časovém období.
  • Prodejce neumožní návštěvu chovu a prohlídku psí matky a ostatních štěňat. 
  • Nabízí předání zvířete někde mimo domov, mění na poslední chvíli místo předání.
  • Také jsou zde zcela zřejmé úhybné manévry a lži, kterými se majitel snaží vyhnout předání průkazu původu zvířátka. 

Pak je dobré zjistit jméno chovatele, přesnou adresu a podat podnět ke kontrole na příslušnou Krajskou veterinární správu. Ta prošetří, zda nedochází k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání či veterinárního zákona (zvířata mnohdy přežívají v nevhodných podmínkách či jsou přímo týrána).

Nezapomínejte, že „množírny“ nejsou pouze na psy, ale i kočky, ježky, papoušky, hlodavce, ještěry – inu všechna zvířata. Vždy vybírejte zodpovědně a vždy mějte na paměti, že druhou volbou může být záchrana a adopce opuštěného zvířátka z útulku.

Nadace na ochranu zvířat se snaží prosadit takové legislativní úpravy, které by pomohly podnikání tzv. „množíren“ zastavit.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 83% (hlasů: 142)

Témata

Autor článku

25.1.2017

Zdroje

www.ochranazvirat.cz

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

lucigali

21.3.2017 14:57

Paní Ajso - Copak nevidíte, co se všude kolem děje? Že jsou plné útulky psů, plný facebook a inzeráte nabídek bezprizorních psů ? A proč???????? A proč byste měla psy množit, když nejsou uchovnění a nemají PP?? To jestli někdo chce pejska, tak ať za něj zaplatí, jako za cokoliv jiného. Pak si ho bude vážit a neodhodí ho jako špinavej hadr - jak se to mnohdy děje. (Jinak je to lehce nabyl - lehce pozbyl - ne vždy, ale velmi často!!!!!!!!!!) A když na něj nemá, tak ho mít nebude!!!! Já taky nemám na mercedes - tak si ho nekoupím, A co jako???? Nemůžeme mít vše, co chceme, kort když je to na úkor živých bezbraných tvorů. Chtění JE TO CO "OTRAVUJE" TUTO SPOLEČNOST. A kde zůstal rozum a ohleduplnost se ptám? Obchod se psy se stává neúměrný a na jejich úkor. To byste si milá paní měla uvědomit, že všichni množaři nejsou slušní, jako možná Vy jste. VÁŠ NÁZOR JE VELMI SOBECKÝ A BEZOHLEDNÝ KE VŠEM TĚCH CHUDÁKŮM, CO SKONČILI V ÚTULCÍCH......... ŠKODA, ŽE TAM NESKONČILI JEJICH BÝVALÍ PÁNOVÉ....

Ajsa

3.2.2017 16:23

neustale posloucham ze jakmile nemate psa s PP jste mnozka.Vetsinou se zavistivi lide snazi nacpat ostatnim do hlavy tuto pitomost.Sama jsem mela chovnou stanici a jako normalnimu cloveku se vam na akcich klubu chce zvracet protoze vsude je to o znamostech s poradcem chovu ten je doktor-ten zase inzenyr tak proc by jeho cuba i kdyz neni nic moc nemohla byt ocenena.Prozila jsem to a nikdy vice.Proc si clovek nemuze pro radost koupit psa jakeho chce a za kolik chce-proc se za vsim hledaji mnozirny-jsou take slusni lide co daji psovi vice nez sobe tak uz prestante tlachat a dejte lidem pokoj-jste-li nezamestnani a nudite se bezte pracovat lidi hledaji vsude.Jste na omylu ze se tim budou zabyvat soudy a poslanci-ty maji hlavne resit problemy predevsim lidi za to platim v danich nejvetsich ve stredni Evrope-protoze i lide jsou zabijeni a tyrani a tem je potreba pomoci.Prodej jakykoli je o nabidce i poptavce tak co se do toho lidem hrabete taky vam nikdo neradi jaky chleba a za kolik si mate koupit.Je mi milejsi koupit pejska v rodine tam vidim kde a jak je chovaji jak vypada fenka.Kdyz nemate na psa nemate tim padem ani na jeho krmeni nerkuli na veterinare ockovani atd.V tomto pripade plati porekadlo ze jedna nemocna krava nakazi cele stado i v demokraticke spolecnosti

skarlettka

25.1.2017 18:32

Když se podíváme na USA, tak tam mají takové zákony, že zvířata jsou po druhém upozornění majitelům odebrána a dána k adopci. Mezitím jsou ošetřena, roztříděna a přechodně někam umístěna. A u nás? CHACHA. Trapné výmluvy, chybící zákony, super demokracie hlavně pro vydřiduchy a chamtivce či surovce. Nikdo nemá povinnost, nikdo nemá k ničemu právo a pravomoc. Hlavně že se poslanci hádají o blbosti.

verka

25.1.2017 18:23

Už jsem toho o těch množírnách přečetla, také o týrání zvířat, toho tolik, a pořád, ale proč proboha se toto pořád děje? ??? Přece už konečně máme zákon na ochranu zvířat, jak je toto možné, že zvířata pořád trpí? A JAK! Když to někdy vidím v TV nebo na internetu, mám husí kůži a nešťastná jsem hrozně dlouho, a člověk je bezmocný, bezmocný! Proč se zákony nedodržují? Vždyť to zvíře, ať velké nebo maličké, se samo bránit nemůže, je úplně závislé na tom, co s ním jeho milovaný pán udělá- dobrého nebo zlého. Myslím si, že kdyby každý zaměstnanec pracoval jak má, policie, kontrolní orgány, myslivci, veterinární správy, soudy...a nevím koho všeho se to ještě týká, zvířata by tak trpět stoprocentně nemusela. Když se ubližuje člověku, není to až tak hrozné, protože se může bránit - pokud to není dítě nebo bezmocný starý nebo hendycapovaný člověk - ale i ti se pomoci vždycky dočkají. Jenom ta zvířata, nad těmi se většinou pořád jen mávne rukou. Zavedla bych zákon "oko za oko, zub za zub". Tj.Jak se chováš ke zvířeti, tak to musíš zakusit na svojí kůži. Povinně.

Del

25.1.2017 17:24

Co je přehnaná suma? Já jsem koupila psa s PP za 6 tis., lepší než kupovat v Ředhošti je zajet do útulku, adopční poplatek bývá pár stovek a pejsek bude očkovaný, odčervený.

Klára

25.1.2017 17:03

V Ředhošti takové pejsky běžně prodávají. Jednoho jme si koupili a umřel. Bohužel chovatelé chtějí za psi přehnané sumy a tak množírny nezaniknou.

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?