CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

12.8.2018    1 388 přečtení    6 hodnocení

Hobby

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

Má pes povahu na kempování?

Zamyslete se nad tím, jaký váš pes vlastně je, jak se chová v cizím prostředí, jak reaguje na změny, jestli je tak trochu nervák, co štěká na všechno a všechny kolem, nebo je to pohodář, co si vždycky ve společnosti najde svoje místo? Dělá se mu špatně v dopravních prostředcích? Zvládá dobře cizí lidi a děti? Toto jsou základní otázky, které byste si měli položit, ještě než sbalíte kempinogovou výbavu a vyrazíte vstříc lepším zítřkům.

Je pes zdravotně v pořádku?

Pod stanem bývá v noci chladno, a pokud natrefíte na nepříznívé počasí, může být chladno a vlhko i přes den. To některým psům opravdu nedělá dobře, zvlášť štěnata ještě nemají zcela vyvinutou termoregulaci, krátkolebá plemena jsou náchylnejší k prochladnutí a psi s kloubními potížemi mohou mít bolesti. Proto zvažte, jestli vašemu psovi takový dobrodružný pobyt prospěje. 

Vyzkoušejte si kempování nanečisto na zahradě

Jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Pokud vám to podmínky dovolují, postavte si stan třeba na zahradě a kempujte se psem na zkoušku. Přestože v kempu je situace samozřejmě odlišná od toho, co zažíváte doma, je lepší si spaní ve stanu vyzkoušet alespoň doma v bezpečném prostředí. Sami uvidíte, jak pes reaguje.  

Kempovat můžou jen slušně vychovaní psi

Asi nebudete mít pejska uvázaného neustále u nohy nebo u stanu, a tak je víc než nutné, aby znal základní povely a poslouchal vás na slovo. Pokud máte teprve štěně ve výcviku, zvažte, zda kempování nebude víc starostí než radostí. Respektujte pravidla kempu a berte ohled na lidi kolem sebe.

Očkování, obojky a přípravky proti hmyzu

Ať už vyrazíte do kempu nebo jen tak pod stan k vodě, mějte na paměti, že by váš pes měl být očkovaný vy byste s sebou měli mít jeho platný očkovací průkaz. Budete v přírodě, možná i v jiné zemi, a tak je potřeba být připraveni na vše. Určitě je dobré poradit se před odjezdem s veterinářem, který vám může doporučit přípravky pro danou oblast, navíc hlodavci, hmyz, lišky, mývalové nebo opice jsou přenašeči závažných onemocnění všude na světě. Také doporučujeme zjistit si kontakty na nejbližší veterinární kliniky i ambulance.

Psí balíček první pomoci

Vždy balíte svým dětem oblíbenou hračku nebo deku? Přesně to můžete udělat také pro psa. Kromě misek na jídlo a vodu nezapomeňte na karimatku nebo deku, aby mu v noci nebyla zima od země. Přibalte mu také oblíbenou hračku, která mu bude připomínat bezpečí domova. Praktický je i světelný obojek, psí ručník, psí opalovací krém (nikdy nepoužívejte opalovák určený lidem), odpuzovač hmyzu a lékárnička, která vám ušetří hodně starostí v případě zranění či nehody. 

Bezpečí zvířete na stejné úrovni jako bezpečí člověka

V létě na cestách nezapomeňte na vodítko pro psa a náhubek. Pes musí mít také vždy možnost napít se čisté vody. Nikdy nenechávejte psa ve vyhřátém autě, během několika desítek minut se může teplota vevnitř vozu až ztrojnásobit, a to se může většině z nich stát osudným. Berte pejska na cestách všude s sebou, máte-li ho na vodíku a s náhubkem, není důvod nechávat ho opuštěného v autě.


Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 100% (hlasů: 6)

Témata

Autor článku

12.8.2018

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kočky a blechy: Jak zvládnout alergickou reakci

Vysoká citlivost na bleší kousnutí nebo alergická dermatitida (zánět kůže) bývá u koček velmi častá. Vlastně jde o nejrozšířenější onemocnění domácích mazlíčků vůbec. Ačkoli se alergie obvykle projevují mezi prvním a pátým rokem života kočky, může se alergie na blechy projevit prakticky kdykoli. Za původce alergií nebo zvýšené citlivosti jsou pak považovány bleší sliny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?