CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

12.8.2018    1 803 přečtení    6 hodnocení

Hobby

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

Má pes povahu na kempování?

Zamyslete se nad tím, jaký váš pes vlastně je, jak se chová v cizím prostředí, jak reaguje na změny, jestli je tak trochu nervák, co štěká na všechno a všechny kolem, nebo je to pohodář, co si vždycky ve společnosti najde svoje místo? Dělá se mu špatně v dopravních prostředcích? Zvládá dobře cizí lidi a děti? Toto jsou základní otázky, které byste si měli položit, ještě než sbalíte kempinogovou výbavu a vyrazíte vstříc lepším zítřkům.

Je pes zdravotně v pořádku?

Pod stanem bývá v noci chladno, a pokud natrefíte na nepříznívé počasí, může být chladno a vlhko i přes den. To některým psům opravdu nedělá dobře, zvlášť štěnata ještě nemají zcela vyvinutou termoregulaci, krátkolebá plemena jsou náchylnejší k prochladnutí a psi s kloubními potížemi mohou mít bolesti. Proto zvažte, jestli vašemu psovi takový dobrodružný pobyt prospěje. 

Vyzkoušejte si kempování nanečisto na zahradě

Jak se říká těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Pokud vám to podmínky dovolují, postavte si stan třeba na zahradě a kempujte se psem na zkoušku. Přestože v kempu je situace samozřejmě odlišná od toho, co zažíváte doma, je lepší si spaní ve stanu vyzkoušet alespoň doma v bezpečném prostředí. Sami uvidíte, jak pes reaguje.  

Kempovat můžou jen slušně vychovaní psi

Asi nebudete mít pejska uvázaného neustále u nohy nebo u stanu, a tak je víc než nutné, aby znal základní povely a poslouchal vás na slovo. Pokud máte teprve štěně ve výcviku, zvažte, zda kempování nebude víc starostí než radostí. Respektujte pravidla kempu a berte ohled na lidi kolem sebe.

Očkování, obojky a přípravky proti hmyzu

Ať už vyrazíte do kempu nebo jen tak pod stan k vodě, mějte na paměti, že by váš pes měl být očkovaný vy byste s sebou měli mít jeho platný očkovací průkaz. Budete v přírodě, možná i v jiné zemi, a tak je potřeba být připraveni na vše. Určitě je dobré poradit se před odjezdem s veterinářem, který vám může doporučit přípravky pro danou oblast, navíc hlodavci, hmyz, lišky, mývalové nebo opice jsou přenašeči závažných onemocnění všude na světě. Také doporučujeme zjistit si kontakty na nejbližší veterinární kliniky i ambulance.

Psí balíček první pomoci

Vždy balíte svým dětem oblíbenou hračku nebo deku? Přesně to můžete udělat také pro psa. Kromě misek na jídlo a vodu nezapomeňte na karimatku nebo deku, aby mu v noci nebyla zima od země. Přibalte mu také oblíbenou hračku, která mu bude připomínat bezpečí domova. Praktický je i světelný obojek, psí ručník, psí opalovací krém (nikdy nepoužívejte opalovák určený lidem), odpuzovač hmyzu a lékárnička, která vám ušetří hodně starostí v případě zranění či nehody. 

Bezpečí zvířete na stejné úrovni jako bezpečí člověka

V létě na cestách nezapomeňte na vodítko pro psa a náhubek. Pes musí mít také vždy možnost napít se čisté vody. Nikdy nenechávejte psa ve vyhřátém autě, během několika desítek minut se může teplota vevnitř vozu až ztrojnásobit, a to se může většině z nich stát osudným. Berte pejska na cestách všude s sebou, máte-li ho na vodíku a s náhubkem, není důvod nechávat ho opuštěného v autě.


Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 100% (hlasů: 6)

Témata

Autor článku

12.8.2018

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Odkud se vzalo morče: jeho původ a příbuzenstvo

Morče domácí patří do řádu hlodavců. V zoologickém systému tvoří specificky vymezenou a na druhy bohatou skupinu s názvem morčatovití. Původně morčata pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, do Evropy se dostala v 16. století, kde byla velmi vzácná. Pro chov se vybírali klidní jedinci, z nichž lidé vychovali první domácí zvířata.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes a kosti: vařené a zvěřinové jsou životu nebezpečné

Občas od někoho slyšíte, že pes nesmí kosti. Pravda je taková, že pes kosti jíst může – dokonce jsou důležitou součástí B.A.R.F. jídelníčku. Musí být ale zásadně syrové, ideálně ještě obalené zbytky masa, protože to v žaludku nastartuje trávicí enzymy, které pomáhají jídlo lépe strávit. Kosti také obsahují důležitý vápník, jejich kousání posiluje žvýkací svalstvo a skvěle fungují jako přírodní zubní kartáček. Jsou ale situace, kdy jsou pro psa životně nebezpečné a často za to může jen špatná informovanost páníčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?