VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

Aktivní zvíře je specialista na kloubní a dentální výživu s kyselinou hyalorunovou pro psy

8.10.2018   

Kyselina hyalorunová je nejznámější ve spojení s kosmetickým průmyslem a výrobou pleťových krémů pro ženy. Stejně užitečná a funkční je ale i ve veterině. Zvířatům pomáhá promazávat klouby, zabraňuje usazování zubního plaku, kamene a zklidňuje dásně.

Kdo je Aktivní zvíře?

Aktivní zvíře je veterinární značka české biotechnologické společnosti Contipro a.s., která se zabývá výrobou a výzkumem kyseliny hyaluronové. Aktivní zvíře sídlí na severovýchodě Čech v malebném podhůří Orlických hor, odkud neváhá vyjíždět na výstavy a veletrhy po celé České republice. V Contipru, kromě Aktivního zvířete sídlí i 150 výzkumných pracovníků, kteří se snaží přijít na kloub zázračné molekule – kyselině hyaluronové.

Proč zázračná kyselina hyaluronová?

Kyselinu hyaluronovou možná znáte k různých krémů proti vráskám. A není divu, že je v kosmetice tak používaná, kyselina hyaluronová má speciální viskoelastické vlastnosti – umí pojmout velké množství vody, což tělo využívá hlavně v kůži, vlasech, v oku nebo třeba v kloubní tekutině. Její hlavní výhodou je, že je vlastně všude v těle - vyplňuje totiž mezibuněčné prostory, a proto proti ní lidský ani zvířecí organismus nebojuje.

Jak působí kyselina hyaluronová v kloubech?

Kyselina hyaluronová je hlavní součástí kloubní tekutiny, která v kloubu tlumí nárazy a zároveň kloub „promazává“. Stárnutím zvířete, případně vlivem různých úrazů nebo zánětů se vlastnosti kloubní tekutiny zhoršují. Kloubní tekutiny je méně a už neplní svou funkci naplno. Chrupavky na koncích kostí se k sobě přibližují a začínají se o sebe třít a odírat – a to je velmi bolestivé. Vědečtí pracovníci z Contipra upravili kyselinu hyaluronovou tak, aby odolala náročným podmínkám v trávicím traktu zvířete a potom ji přidali do kloubní výživy Geloren.

Kyselina hyaluronová pomáhá i v dutině ústní!

Kyselina hyaluronová se vyskytuje v kůži, napíná ji a dodává pružnost. Díky její schopnosti nasávat vodu z okolí je velmi důležitá při regulaci procesů hojení. No a chytré vědce z Contipra opět napadlo této vlastnosti využít a proto je kyselina hyaluronová součástí dalších dvou přípravků, které pomáhají u zvířat v dutině ústní. Dentální tyčinky Kelparen – svým složením zabraňují usazování zubního plaku a kamene a díky kyselině hyaluronové pomáhají zklidňovat podrážděné dásně. Takže se už více nemusíte trápit s nevábným dechem vašeho psiska. Gel na dásně Dentaren – pomáhá urychlit hojení v dutině ústní např. po poranění, vytržení zubu nebo po odstraňování zubního kamene ultrazvukem.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 93% (hlasů: 3)

Témata

Autor článku

Komerční sdělení

8.10.2018

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

Odborník

Rozmnožování králíků: březost, porod a následná péče

Králík patří mezi zvířata, u kterých se vyskytuje říje několikrát za rok, to znamená, že samičky mohou mít teoreticky mláďata několikrát do roka. Poprvé se říje u samiček objevuje v období tzv. pohlavní dospělosti, což bývá u většiny plemen ve stáří 3–4 měsíce, u velkých plemen později.

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?