CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

9 rad, jak najít ztraceného psa (bez paniky)

22.2.2017    11 401 přečtení    27 hodnocení     1 komentáře

Hobby

Znáte ten pocit, kdy se vám téměř zastaví srdce, protože jste svého psa ztratili na několik minut z dohledu? Ve většině případů vyběhne nečekaně zpoza rohu, jako by se nic nedělo. Pokud se ale nadobro ztratí, je potřeba situaci řešit a nepanikařit.

Poznamenejte si čas a místo

Jakmile zjistíte, že vás pejsek již nedoprovází, zapamatujte si nebo si zapište, kde a kdy jste s ním byli naposledy. Pokud je šance, že se zaběhnul někde v sousedství, dejte jeho misku s jídlem před dveře a začněte jej volat.

Sestavte pátrací tým

Požádejte sousedy, aby vás okamžitě informovali, jakmile psa spatří. Neváhejte požádat přátele, rodinu i sousedy, aby vám pejska pomohli aktivně hledat v místě, kde jste spolu byli naposledy, a v blízkém okolí. Vezměte s sebou také jídlo, které po cestě můžete různě rozmísťovat, v noci nezapomínejte na baterku.

Zavolejte do Národního registru majitelů zvířat

Tato služba funguje nonstop. Operátorovi sdělíte číslo mikročipu z identifikačního průkazu vaše psa a zároveň i vaše telefonní číslo, aby vám mohl zavolat, jakmile psa vyhledá.

Zkontaktujte myslivecké sdružení

Pokud se pes ztratil v lese, zkontaktujte místní myslivecké sdružení, aby myslivci věděli, že se v revíru zatoulal pes. Psa totiž mohou i nedopatřením zastřelit v domnění, že štve vysokou zvěř.

Vykřičte ztrátu do světa

Stále velmi dobře fungují plakáty s fotografiemi. Ty můžete nalepit na sloupy, místní obchod, restauraci a jiná frekventovaná místa. Uveďte nejen fotografii, ale také jméno, na které pejsek slyší, kdy a kde byl naposledy viděn a kontakt na vás.

Ujistěte se, že má pejsek vždy známku a očipován

Abyste zvýšili šanci na šťastné a brzké shledání, nepouštějte psa bez známky na obojku a mikročipu, který musíte nejprve zaregistrovat v Národním registru majitelů zvířat. Známka s kontaktními informacemi je nezbytná, významně zvyšuje šance na nalezení.

Nechejte na místě bundu, mikinu nebo deku

Pokud pes ucítí známý pach, je vyšší šance, že se vrátí a třeba si na kus oblečení lehne a bude na vás čekat. Proto místo s vašimi věcmi pravidelně kontrolujte. 

Připněte na obojek navigaci

Moderní technologie umožňuji vystopovat psa pomocí GPS navigace, kterou umístíte například na obojek nebo do něj.

Mějte všechna očkování

Pokud je pes dobře proočkovaný, nebude další očkování po návratu potřebovat. V opačném případě nalezence pro jistotu vezměte k veterináři.

Pokud se pejsek zaběhne, bude to pro vás asi šokující, vše se ale dá zvládnout v klidu. Důležitá je prevence, nezapomeňte psa proto očipovat, naočkovat a vždy ať má na obojku známku s vašimi kontakty. 

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 89% (hlasů: 27)

Témata

Autor článku

22.2.2017

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

Suchy

10.3.2017 09:14

a co takhle v článku na prvních místech uvést potřebu kontaktovat Městskou policii v místě nebo nejbližším okolí?Myslivci asi moc psů nenajdou nebo nevrátí,ale Městská policie má odchyt zvířat v náplni práce a je pro to vybavena mimo jiné čtečkami čipů a přístupem do evidence psů v obci.

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?