VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Papoušek mění barvu

Otázka 3.9.2022     Ptactvo

Dobrý den , máme dva papoušky mníšky ( samička a sameček ) a (domnívám se) že samičce se na hlavičce mění barva na hnědou . Když jsme ji pořizovaly , tak byla celá žlutá a žádný flek neměla . Též se jí začíná zbarvovat i hrudník a já začínám mít obavy, zda-li jí nechybí vitamín A či zda-li není nemocná. Klec a mističky s jídlem čistíme, prolétat je v místnosti necháváme 2-3 hodiny pod dozorem a denně dostávají vyváženou stravu , která se skládá z jablka , prosa, a zrníček , jakožto klasická strava, plus nějaké odměny . Takto se barví asi již týden a já se obávám. Prosím Vás o radu a případné doporučení . Děkuji a přeji hezký den. Skřivanová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, pokud tam nejsou další příznaky hypovitaminózy - zánět očí, postižení sliznic atd., myslím si, že se bude jednat o přepeřování a postupný výstup trvalé barvy papouška (nepíšete, jak jsou staří). Kvalitními vitamíny rozhodně nic nepokazíte, ale rozhodně se poraďte s Vaším veterinářem o vhodnosti a dávkování přípravku, nekupujte nic na internetu. Hezký zbytek víkendu.

Další zajímavý obsah

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?